„Ano je to přesně to, co jsme chtěly a s čím jsme do turnaje šly. Je to nádhera. Fanoušci byli skvělí, velmi jsme si to užily, a když to navíc klaplo doma, je to opravdu to nejlepší, jak to mohlo dopadnout," přikývla brankářka Radka Lhotská.

Pro Lhotskou, která dlouho dobu působila v české reprezentaci na postu brankářské jedničky, bylo letošní mistrovství v něčem přeci jen jiné.

Titul hlavní brankářky si totiž skvělými výkony zasloužila Klára Peslarová, jenž byla také jednou z hlavních strůjkyň nedávného bronzového MS do 18 let. „Snažila jsem se jak Kláře Peslarové, tak celému týmu fandit a podporovat holky," okomentovala roli brankářské dvojky Lhotská.

Díky vítězství na domácím MS se Češky poperou s týmem Japonska o postup do elitní ženské hokejové kategorie. Japonkám, které národní tým vyřadily v olympijské kvalifikaci, mají co vracet, motivace nechybí, což potvrzuje i Lhotská.

„Motivace nám rozhodně nechybí. Pokud do toho půjdeme jak tady v Přerově, naplno od první minuty, tak bychom to snad mohly zvládnout."

Poněkud nezvykle působí Lhotská ve čtvrté nejvyšší německé mužské hokejové lize, kde hájí barvy týmu Salzgitter Icefighters.

„Sezona v Německu se nám moc nepovedla, skončili jsme pátí, navíc jsme se nedostali do play off, kam šli pouze čtyři týmy. Moc se nám nedařilo, jelikož jsme prohráli důležité zápasy," řekla nositelka čísla 1.

Profesionální smlouvu nemá, a tak hokej musí sladit s běžnou prací, což není zrovna jednoduché.

„Je to časově velice náročné. Člověk prakticky nemá žádný soukromý život, kromě práce a tréninků snad jen spánek, ale zatím mě to baví, je to koníček, kterému dávám maximum," pověděla Lhotská

Skvělou přerovskou atmosféru vnímala Lhotská trochu jinak, než ostatní hráčky. „To byla úplná paráda, na to se nedá říct nic jiného. Tím, že jsem navíc nechytala, tak jsem si to mohla i víc užít z té střídačky. Pozorovat ty lidi, to byla nádhera."

AUTOR: ONDŘEJ LAUŠMAN