„Bylo to štěstí. Byl tam nahozený puk od Mouky (Jaroslava Moučky, pozn. red.) do brankoviště, já jsem to se štěstím bekhendem nějak procpal, ani jsem v první chvíli nevěděl, že to byl gól, až když lidi začali řvát. Samozřejmě super, že jsme dali první gól, i mně se pak hraje líp,“ přiznal autor důležité vedoucí branky.

Přerovští hokejisté pak byli aktivnější a zaslouženě vedli 2:0, poté se však Rytíři prosadili při své početní výhodě a rázem v prostředním dějství sahali po vyrovnání.

„Druhou třetinu jsme nezačali špatně, ale potom nevím, jestli jsme začali moc vymýšlet, nebo jsme dělali zbytečné chyby. Přestali jsme bruslit, to byl asi největší problém. Pak nás začali přehrávat a vznikl z toho faul a gól,“ ohlížel se Tomáš Doležal.

Jenže ve třetí dvacetiminutovce Zubři znovu byli lepším týmem a v perfektní atmosféře MEO Arény si došli pro vítězství.

„Třetí třetinu jsme začali aktivněji a snažili se víc napadat soupeře. Ten se nedostával do šancí. Dvakrát jsme tam jeli sami na bránu, měli jsme tam několik dalších šancí, výsledek mohl vypadat úplně jinak,“ myslí si osmadvacetiletý forvard.

Radost z dresů i potomka

Stejně jako spoluhráči si nemohl vynachválit retro dresy k oslavám devadesátiletého výročí od založení hokejového oddílu v Přerově. Unikátní replika trikotů připomíná slavnou éru přerovského klubu, který v 70. a hlavně 80. letech válel pod názvem TJ Lokomotiva Meochema.

„Jsou krásné, pecka. Ten znak je tam výborně vyšitý, vypadá to fakt pěkně,“ uznal i odchovanec pražské Slavie.

Toho zanedlouho čeká další a pochopitelně ještě větší sváteční událost. Očekává narození prvního potomka. „Já se těším strašně moc, nemůžu se dočkat, až se malá narodí,“ usmál se Tomáš Doležal. Dalšího hokejového pokračovatele rodu Doležalů tedy (zatím) z jeho strany očekávat nemůžeme.

Dražba dresů Lokomotivy Od úterý 13. listopadu spustil web www.sportovniaukce.cz aukci hraných retro dresů z duelu Přerova s Kladnem. Vyvolávací cenu stanovil klub na symbolických 1928 korun za kus. Přihazovat lze minimálně po stokoruně. Aukce končí v úterý 27. listopadu v 18 hodin.