Úvodní boj přetavili domácí v první branku utkání. V 10. minutě se o ni postaral Jiří Bárta. Přerov v první třetině brzdila hlavně četná vyloučení, skóre už se ale do konce první části neměnilo.

Ponaučení do blížícího se začátku první ligy by si Zubři měli vzít z úvodu prostředního dějství. Michal Sztefek využil úvodní nekoncentrovanosti soupeře a zvýšil na 2:0. V tu chvíli to s Přerovem vypadalo všelijak, ale hosté další šance Havířova přečkali. Pak se začali osmělovat také Zubři. Skóre se však do sirény neměnilo.

Ve třetí třetině se hosté nadechli k velkému obratu. Nejprve se před bránou k puku dostal Blinka a tvrdě propálil domácího gólmana. Vyrovnávací gól obstaral Dostálek a obrat dokonal v 57. minutě Filip Stoklasa.

„Bylo to první utkání, obě mužstva nastoupily vlastně z plného tréninku. Soupeř byl v první třetině výrazně lepší, zhruba od půlky utkání jsme přebrali iniciativu a hra se vyrovnala. Ve třetí třetině jsme byli lepším mužstvem a byli jsme aktivnější. Proměnili jsme šance a vyhráli zaslouženě. Zachytal nám taky dobře brankář. Jsem rád, že jsme to nezabalili jsme a zvrátili aktivní hrou," řekl k utkání trenér Zubrů Petr Dočkal.

Další střetnutí přátelského poháru sehrají Zubři již v sobotu s polským vicemistrem Jastrzebie.(něm)

AZ Havířov – HC ZUBR Přerov 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 10. Bárta (Matějek, Graca), 21. Sztefek – 42. Blinka (Novotný, Šebek), 47. Dostálek (Pšurný), 57. Stoklasa.

Rozhodčí: Přikryl – Kuchař, Moravec. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1002.

AZ Havířov: Svoboda – Ostrčil, Lenďák, Krisl, Bail, Graca, Chroboček, Kečkeš, Jonáš, Staněk, Maruna, Sztefek, Bednář, Rimmel, Matějek, Slováček, Bárta, Vyčesaný, Křibík. Trenér: Štefan Mikeš.

HC ZUBR Přerov: Slovák – Chmelíř, Grof, Pala, Přindiš, Běhal, Novotný, Zbořil, Polák – Pšurný, Sýkora, Dostálek – Goiš, Sedlák, Kratochvíl Š. – Blinka, Šebek, Stoklasa – Málek, Školoud, Králík. Trenéři: Petr Dočkal, David Kudělka, Vladimír Kočara.