V úterý to definitivně potvrdil klubový web.

„Všichni máme v paměti loňskou sezonu, kdy jsme prakticky na každý zápas řešili, koho budeme mít k dispozici do brány. Příchodem Luboše a setrváním Lukáše Klimeše se nám vytvořila výborná dvojice gólmanů. S Lukášem samozřejmě počítáme, ale v případě jeho zranění nebo povolání zpět do Komety, což může kdykoliv nastat, bychom museli řešit loňský problém," uvedl sportovní manažer HC Zubr Přerov Pavel Hanák.

O zkušenostech Luboše Horčičky netřeba spekulovat. Mistr i vicemistr nejvyšší soutěže se Zlínem se pyšní také nejlepšími statistikami extraligového ročníku 2010/2011. Výborné výkony předváděl i v dresu Znojma, Plzně, Třince či mateřského Kladna.

Jeho prvoligové působení je spjato zejména s Chomutovem, v minulé sezoně ale vydatně pomohl prostějovským Jestřábům k pátému místu po základní části.

V sezoně 2016/2017 už však bude oblékat dres Zubrů. Nabídky měl ovšem i další.

„Byly i nějaké jiné možnosti, kam jsem mohl jít, ale když Přerov přišel s nabídkou, že bych tady mohl působit, tak jsem se rozhodl pro něj. Zažil jsem to už vloni, že přerovští fanoušci na hokej hodně chodí, takže v tomto směru to určitě bude dobré. Chtěl bych navázat na loňskou sezonu, která se tady povedla," přeje si sedmatřicetiletý gólman.

LUBOŠ HORČIČKA

Narozen: 21. května 1979 v Kladně (37 let)

Pozice: brankář

Lapačka: levá

Výška: 184 cm

Váha: 88 kg

Kluby (alespoň 10 startů): Kladno, Ústí nad Labem, Třinec, Kadaň, Chomutov, Most, Znojmo, Plzeň, Zlín, Třebíč, Prostějov, Přerov

Úspěchy: nejlepší statistiky extraligy 2010/2011 (Znojmo, Plzeň), mistr extraligy 2013/2014 (Zlín), vicemistr extraligy 2012/2013 (Zlín)