„Ještě nejde o nic konkrétního. Omsk, který trénuje přerovský Miloš Říha, shání místo pro letní soustředění. Přerov je jednou z případných variant, kde by se mohlo uskutečnit," poznamenal Lubomír Svoboda, jednatel HC ZUBR Přerov, který se také schůzky účastnil.

„Dalšími místy jsou údajně slovinský Maribor a jeden německý klub," dodal.

Z Omsku dorazili dva zástupci klubu. Konkrétně Viktor Šalajev, který v Avangardu zastává funkci ředitele pro hokejové operace a Boris Babajev, vedoucí A-týmu.

U jednání byli dále přítomni ředitel Teplo Přerov, a.s. Jaroslav Klvač, a také vedoucí zimního stadionu Bedřich Kaděra.

„Ruští jednatelé chtěli vidět prostředí zimního stadionu, systém chlazení a zkrátka vše okolo provozu stadionu. Popsali jim také výstavbu nového rehabilitačního centra. Byla to taková krátká informační schůzka," zmínil Svoboda.

V Přerově se případného uspořádání kempu ruského týmu vůbec nebrání.

„Samozřejmě máme zájem, aby se tady znovu po třech letech, kdy u nás byl SKA Petrohrad, uskutečnilo soustředění zástupce Kontinentální hokejové ligy. Uděláme pro to maximum, abychom jim vyšli vstříc. Pokud se tak stane, tak součástí jejich kempu by měl být i přípravný zápas proti českého zástupci z extraligy," uvedl marketingový manažer přerovského klubu.

„Budeme nadále se zástupci Omsku v kontaktu. Zhruba za měsíc a půl budeme vědět, pro které místo na soustředění se nakonec rozhodnou. Krajní termín, do kdy budeme požadovat konkrétní stanovisko, jsme si stanovili na duben," doplnil.