Benátkám nad Jizerou to zatím ovšem stačí „pouze“ na osmé místo tabulky, to Přerov by doma rád potvrdil parádní formu a udržel se na druhém místě, případně by mohl své exkluzivní postavení ještě vylepšit.

„Je to nepříjemný soupeř. Nikdy nevíme, s jakou sestavou přijedou. Bývají to i zápasy o jednom gólu, důležité je, kdo dá ten první. Musíme se na to připravit, abychom nedostali nějaký hloupý gól,“ upozorňuje před zápasem brankář Lukáš Klimeš, který byl hrdinou zápasu v Kladně, kde Zubři oloupili Jaromíra Jágra o dva body díky výhře na samostatné nájezdy.Nyní Přerovany čeká soupeř plný talentu a dravého mládí. Forma však nejspíš pokulhává. Poslední dva zápasy se Pojizeřanům nevyvedly, hlavně ten poslední s jinak beznadějně poslední Kadaní. Ta v sobotu právě v Benátkách vybojovala své první tři body v sezoně.

„Kadaň byla nebezpečná z protiútoků a vytrestala nás. Měli jsme sice brankové příležitosti, ale nedokázali jsme je proměnit,“ komentoval poslední duel Benátek jejich hlavní trenér Jiří Kudrna.

Ten se spoléhá hlavně na lídra kanadského bodování celé WSM ligy Zdeňka Krále (4+7), dalšími oporami farmy Liberce jsou zatím Ondřej Chrtek, Matěj Psota nebo bek Tomáš Havlín.Veledůležitý obránce Petr Kolmann se po třech úvodních kolech, v nichž zaznamenal skvělé čtyři branky a jednu asistenci, stěhoval k libereckým Tygrům, což se po úspěšném startu Benátek výrazně podepsalo na jejich dalších výkonech.

Právě absence výborného obránce, eliminování produktivního Krále a ještě nebezpečnějších přesilovek by mohly být klíčem ke středečnímu úspěchu Zubrů. Utkání Přerov – Benátky nad Jizerou startuje v MEO Aréně v 18 hodin.