Zubři si přesto znovu vybojovali dvoubrankové vedení, které se si po diskutované trefě Ivana, znovu ztenčilo, ale těsný náskok už uhájili a slavili zisk tří bodů.

S novým trenérem vstříc novým úspěchům? Hráči Přerova nastoupili k sobotnímu zápasu 23. kola druhé hokejové ligy už pod taktovkou Vladimíra Kočary, který tým převzal ve čtvrtek po odvolaném Pavlu Sedlákovi.

Do samotného střetnutí vstoupili Zubři výborně, když se už po třech minutách hry ujali po trefě Ditricha vedení. Posléze se hra vyrovnala. Domácí navíc nevyužili nabídnuté přesilovky, ale závěr jim vyšel. Sakrajda sice při dorážce na Kubáně nevyzrál, ale důrazný Blinka zúročil kvalitní práci v brankovišti a podruhé rozradostnil ochozy. Stavem 2:0 také skončilo první dějství.

I úvod druhé třetiny se odvíjel do not modrožlutých barev. V záři pomyslných světel se během pěti minut ocitl hned dvakrát David Šťastný. Nejprve se prosadil z dorážky a posléze zakončil pohlednou kombinaci s Ministrem.

Následně se však o slovo přihlásili hosté, jenž se dvěma góly vrátili zpět do hry. Družině kouče Nečase narostla křídla a Sluštík snížil v polovině utkání na rozdíl jediné trefy.

Pátý gól měl na hokejce Kovařík, ale svůj sólový únik v oslabení zakončit nedokázal. Frýdečtí dokonali své zmrtvýchvstání Gogolkou, který srovnal na 4:4. „Bylo vidět, že si tým prošel těžkým obdobím, hráči si nevěřili. Výsledkem byly bohužel individuální chyby. Nechtěl jsem si brát oddechový čas, snažil jsem se hráče uklidnit," popsal dění na střídačce Kočara.

V závěru třetiny byl sice vyloučen domácí Kudělka, ale Zdeněk Sedlák dorazil předchozí neúspěšný pokus Goiše a vrátil tak svým barvám jednobrankovou výhodu.

Po pěti minutách hry se naskytla domácím výhoda pěti proti třem, a to hned 102 sekund. Snaha přinesla kýžené ovoce. Podruhé se v zápase z dorážky prosadil Zdeněk Sedlák – 6:4. Na ledě se přiostřilo.

Sudí museli po šarvátce rozdat několik trestných minut. Chvilkové oslabení Zubři zvládli. Posléze místní fanoušky pobouřil rozhodčí, který i přes protesty domácích uznal Ivanovi branku, byť byla dosažena vysokou holí.

Frýdecký trenér si vyžádal minutu a čtyřicet sekund time-out a dle očekávání poslat do boje šest mužů v poli a gólmana už nechal na střídačce. Výhru už ale domácí tým uhájil.

„Bylo to pro mě velice těžké. Dá se říct, že jsme tímto zápasem složil maturitu. Tu třetí třetinu jsme už zvládli. Hráli jsme mnoho oslabení, ale nakonec to vyšlo. Klukům bych chtěl poděkovat, protože to utkání opravdu odbojovali," zhodnotil svou premiéru na lavičce Zubrů Kočara.

Další boj o mistrovské body čeká Přerov ve středu, kdy se od 18 hodin představí proti Opavě.

HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek 6:5 (2:0, 3:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Ditrich (Pala, Goiš), 17. Blinka (Z. Sedlák), 22. D. Šťastný, 25. D. Šťastný (Ministr), 40. Z. Sedlák (Goiš), 46. Z. Sedlák (Goiš, Osina) – 27. Richter (Podešva), 28. Ivan (Samiec), 31. Sluštík (Samiec, Stránský). 38. Gogolka (Sluštík, Richter), 55. Ivan (Stránský).

Rozhodčí: Obadal – Blaha, Wesley. Vyloučení: 10:8, navíc Ovšak (Frýdek-Místek) 10 minut osobní trest + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 1035.

HC ZUBR Přerov: Sklenář – Pala, Osina – Vlček, Kudělka – Tomeček, R. Šťastný – Blinka, Z. Sedlák, Goiš – Kovařík, Ministr, D. Šťastný – Ditrich, Brančík, Sakrajda – Kundrátek, Haloda. Trenér: Vladimír Kočara.

HC Frýdek-Místek: Kubáň – Gajda, Měkýš, Podešva, Ovšák, Čintala, Prokop – Vacula, Krutil, O. Sluštík, Samiec, Stránský, Gogolka, Kopún, Ivan, Richter. Trenér: Radim Nečas.

2. liga, skupina Východ

23. kolo: Přerov – Frýdek-Místek 6:5, Hodonín- Opava 2:3 po prodl., Vsetín – Orlová 2:3, Technika Brno – Břeclav 2:6, Nový Jičín – Valašské Meziříčí 1:3, Poruba – Prostějov 3:2 po s.n.

1. Prostějov 23 15 2 3 3 111:62 52
2. Poruba 23 16 1 2 4 84:51 52
3. Hodonín 23 12 2 2 7 91:73 42
4. Opava 23 10 4 2 7 72:61 40
5. Technika Brno 23 10 3 1 9 79:70 37
6. Přerov 23 10 1 3 9 71:65 35
7. Frýdek-Místek 23 9 2 1 11 74:88 32
8. Vsetín 23 9 0 3 11 70:76 30