Do prostějovské branky se postavila nová posila z českobudějovického Motoru, která je na Hané na střídavé starty, Jan Strmeň. „Jarda Pavelka je dlouhodobě zraněný a jelikož se nám podařilo Honzu přivést, padla volba, i vzhledem k důležitosti zápasu, na něj," vysvětlil tento tah prostějovský kouč Martin Štrba.

„Byl to velice dobrý zápas. My jsme ale hráli aktivně a měli jsme dobrý forčeking. K tomu jsme si navíc vytvořili spoustu příležitostí a nakonec nám stačily dva góly k tomu, abychom vyhráli. Důležité bylo, že jsme přežili spoustu oslabení, kterých bylo požehnaně. Dominantní roli hrál také oba gólmani, z nichž ten náš nakonec pustil o gól méně," pohvaloval si pak po konci zápasu přerovský lodivod Robert Svoboda.

Jeho svěřenci do zápasu vstoupili skvěle. Už na konci čtvrté minuty se střelou téměř z brankové čáry prosadil Tomáš Doležal a puk Strmeňovi velice smolně propadl až do sítě. V deváté minutě pak měli Jestřábi obrovskou šanci na vyrovnán poté, co Jakub Svoboda inkasoval čtyřminutový trest za hákování a nesportovní chování. Domácí toho však příliš nevymysleli, a tak šli do šaten spokojeněji Zubři.

„Náš výkon byl velice špatný. Do první třetiny jsme nastoupili tak, jako by se nemohlo nic stát. Jako bychom v hlavách v zápase vůbec nebyli. Úplně to nechápu, protože minulý zápas jsme odehráli velice dobře. Veděli jsme také, do čeho jdeme," kroutil hlavou vůdce jestřábího hnízda.

Zdroj: Deník/David Kubatík

„I v přesilovkách jsme měli všechno udělat úplně jinak. Nezachytávali jsme puky a stříleli jsme slabě a nepřesně. Práci z tréninku jsme do zápasu vůbec nepromítli," dodal.

I vstup do druhé části vyšel mnohem lépe modro-žlutým. A znovu šlo o gól z poměrně velkého úhlu. Tentokrát se z něj prosadil Jiří Krisl. Oba celky si pak vyměnily po několika přesilovkách a zajímavých šancích, hosté však byli jednoznačně lepší a i nadále drželi své zasloužené dvoubrankové vedení.

Třetí perioda začala dvěma obrovskými šancemi domácích hráčů. Slanina však nedokázal trefit odkrytou branku a hned nato nezamířil přesně ani Hašek. O chvíli později se mohlo skóre měnit i na druhé straně, Strmeň ale Jakuba Svobodu dvakrát po sobě vychytal. Nový prostějovský gólman pak zvládl i únik Indráka se Svobodou. A Jestřábi se nakonec přece jen dočkali zdramatizování. Šest minut před koncem totiž Drtil našel na modré Jana Veselého, který souboj tváří v tvář s Postavou vyhrál a dal domácím naději.

Ti hned nato dostali parádní příležitost k vyrovnání po vyloučení Kudělky, Zubři už ale závěr ubojovali a mohli v krajském derby oslavit svou čtvrtou výhru v řadě.

„Nálada v kabině je velice dobrá. Když se daří, tak i ta únava padá rychleji. Začala ale teprve druhá čtvrtina. Chceme tedy na poslední výkony navázat a do reprepauzy ještě co nejvíce bodovat," uzavřel Robert Svoboda.

Přerov je nyní v tabulce pátý s 31 body, zatímco Prostějov má o čtyři bodíky méně a figuruje na místě sedmém. V příštím kole zamíří Jestřábi na led Zlína, zatímco Zubři dostanopu obrovskou šanci svou vítěznou šňůru prodloužit. Na svém ledě totiž přivítají suverénně poslední Frýdek-Místek.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Zubr Přerov 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 55. J. Veselý (Drtil, Pěnčík) – 4. T. Doležal (Mácha), 25. Krisl (Jak. Svoboda, Indrák)
Rozhodčí: Úlehla, Pilný – Beneš, Tvrdý. 
LHK Jestřábi Prostějov: Strmeň – Hanousek, Šidlík, Pěnčík, Drtil, Krejčí, Forman, Kloz – Hašek, Ostřížek, V. Burian – J. Veselý, Račuk, Illéš –Slanina, Pitule, Fronk –Maruna, Venkrbec, Jiránek. Trenér: Martin Štrba.
HC ZUBR Přerov: Postava – R. Černý, Kudělka, Chroboček, Krisl, J. Adámek, Cubo, F. Němec – Indrák, Pechanec, Jak. Svoboda – T. Doležal, Hejcman, Mácha –Tarnoczy, Zadražil, Tomi – Goiš, Chludil, Ministr. Trenér: Robert Svoboda.