Přerované po úvodní prohře v Kolíně prožívají vydařený vstup do sezony. Doma porazili silného nováčka ze Znojma a ve středu porazili v prodloužení oblíbeného soupeře – pražskou Slavii. V tabulce tak mají pět bodů.

Prostějovskou premiéru zkazila velká bouřka, kterou nezvládla stará střecha prostějovského zimního stadionu a na led zatékalo tak, že se nedalo pokračovat ve hře. Jestřábi tak poté padli v Litoměřicích 2:4, aby doma po raketovém startu ve středu porazili Sokolov 6:3. A zapsali první tři body.

VIDEO: V minulých letech bylo při derby "veselo"

Zdroj: DENÍK/Ivan Němeček

Nový trenér Jestřábů Martin Štrba má k dispozici kádr, který Jestřáby v předsezonních prognózách zařadil mezi adepty na titul. Odešli sice produktivní hráči Roman Vlach a Filip Jansa, namísto toho ale přišel například Zdeněk Doležal, Tomáš Hanousek nebo Jiří Fronk.

Navíc se vrátil i Marek Račuk, jemuž se u Jestřábů vždy dařilo. Obranu vedle Hanouska vyztužil také Tomáš Drtil, a pokud se vezmou v úvahu pokračující David Ostřížek a Vilém Burian s Jakubem Illéšem.

To Zubři prošli netradičně velkým odlivem důležitých hráčů. Františka Hrdinku, Zdeňka Okála, Matouše Kratochvila či Jana Süsse mají nahradit Ondřej Cubo, Darek Hejcman či Vojtěch Tomi.

První bitva o Hanou nové sezony Chance ligy startuje v Přerově v sobotu v 17 hodin.

Hokejisté Přerova zvítězili 4:3 v domácím derby s Prostějovem.
Kam za sportem? Na bitvu o Hanou nebo premiéru Olomoucka v NBL