„Věděli jsme, že to bude ubojované. Je to první kolo, takže to je vždycky takové rozhárané, člověk se s tím ještě trochu sžívá a je to jiné tempo než v přípravných zápasech. Dalo se očekávat, že hokej nenabídne až takovou kvalitu. Byl to boj,“ souhlasil jeden z klíčových mužů derby Tomáš Fořt, autor rozhodující a první branky Přerova nejen v utkání, ale také v novém ročníku WSM ligy.

„Když ta akce začínala, tak já byl ještě na střídačce. Vystřídal mě tam Kuba Šlahař, já skočil na led a na pravé straně mě nikdo nehlídal. Asi si mě nevšimli, nevím. Pšurka (Roman Pšurný, pozn. red.) mi to tam výborně hodil ze středu do strany a já měl ještě čas. Dostal jsem to na bekhend, ale i tak jsem si to stihl srovnat a vystřelit,“ popisoval Fořt svou trefu pro klubový web.

DERBY BEZ ZBYTEČNÝCH EXCESŮ

Střetnutí Zubrů s Jestřáby tradičně bývá plné emocí, často bohužel také zbytečných excesů ze strany některých fanoušků. Dělobuchy, nenávistné transparenty či potyčky ať už na stadionu nebo mimo něj. Tentokrát se ovšem vše obešlo bez problémů. Tak, jak se na úvod sezony sluší a patří.


„Musím říct, že to bylo super. Čekali jsme, že přijde hodně lidí. Nebyly žádné rvačky a podobně, takže hra plynula, viděli jsme i nějaká chorea. Bylo to výborné,“ pochvaloval si Mikuláš Zbořil.

Nejdůležitější však byl pro hráče pochopitelně výsledek. Výhra 2:0 v bitvě o Hanou a první tři body do tabulky jsou perfektním odrazovým můstkem do dalších zápasů.

„Určitě je to super, ale před námi je ještě 51 kol. Do začátku nás to však určitě nakopne,“ věří Zbořil.

No a druhý duel čeká Zubry už ve středu. V Kadani to nebude procházka růžovým sadem. Trhači v prvním kole pořádně trápili Kladno, o body přišli až osm vteřin před třetí sirénou.

„Jelikož se jedná o farmu Varů a Chomutova, je v Kadani řada zkušených i mladých hráčů. Očekávám směs agresivity, napadání a důrazného hokeje. Musíme se na to připravit, bude to boj,“ očekává kouč Přerova Kamil Přecechtěl.