Rytíři s úplnými nováčky Veberem a Havelkou možná víc mysleli na mstu za koncovku posledního vzájemného zápasu, kdy je Přerovští v bitce přeprali. Jenže ti se v tradičně vypjatém duelu soustředili výhradně na hru a v nerovnovážném stavu hráčů také už v první třetině o výsledku rozhodli.

U obou rozhodujících momentů byl nestárnoucí třiačtyřicetiletý Karel Plášek. Nejdřív se zblízka prosadil v přesilovce a pak dokonce po parádní akci i v oslabení, když ho kladenský Jánský nechal lehce proklouznout kolem mantinelu. „Bylo na nás vidět, že jsme k zápasu přistoupili pomalu jako k play off. Výborně jsme bruslili, půl zápasu si vytvářeli šance, jenže naší největší bolestí je koncovka. Naštěstí jsme aspoň ty dva góly dali a poprvé pod mým vedením na ně i vyhráli," ulevil si hostující kouč Kamil Přecechtěl.

Dost oslabené Kladno, jemuž scházeli Růžička, Kehar, Machač či Zikmund se téměř nedostávalo do hry. Přerov skvěle bránil, a když měl hlavně v závěru zápasu nějaké problémy, podržel ho Klimeš v bráně.

Také hrál hodně disciplinovaně. K nelibosti fanoušků dokonce odmítl Ferenc v první třetině bitku s Kanaďanem Grattonem, jenže účel světil prostředky. „Disciplína se mi nelíbila. Devět vyloučených, dvě desítky, to je strašně moc. Když hrajete v oslabení, ztráta se těžko dohání," mínil domácí kouč Pavel Patera, který odmítl, že by šlo o důsledek posledního vzájemného zápasu a rvačky, kterou vyvolali Přerovští. „Spíš jsme předváděli sekání a tak, což jsme neměli. K tomu zápasu, který jmenujete, se nechci vracet."

Rytíře dostal do hry až dvanáct minut před koncem Ton, jenž byl chvíli po nevyužité přesilovce Přerova pět na tři v nájezdu faulován a při trestném střílení ukázal, že je to stále jeho obrovská zbraň. Ton pak byl i nejblíž vyrovnání, ale Klimeš jeho tutovku za záda nepropustil. A protože ustál i tlak domácích při power play a navíc hostující Procházka trefil prázdnou bránu, odvezl si Přerov pro sebe hodně důležité body v boji o postup do předkola.
„Také si té výhry nesmírně ceníme, pro nás je ohromně důležitá. Pochopitelně mi nebylo lehce, když jsme ve třetí třetině špatně zahráli přesilovku pět na tři a pak inkasovali, ale tři body máme a to je skvělé," ulevil si Kamil Přecechtěl.

Pavel Patera si posteskl, že se jeho mužstvu stíhací jízda za lepším výsledkem nepovedla. „Soupeř hrál výborně, ale postupně se rozehráli i naši kluci. Mrzí mě, že jsme aspoň nestihli vyrovnat," litoval hlavní kouč Kladna, který během utkání přišel o dalšího zraněného. Po nešťastném zásahu pukem do obličeje totiž musel do nemocnice obránce Repe. „Já se ke zraněním nikdy nevyjadřuji a neudělám to ani teď. Ale mladí kluci, kteří hráli, se svojí role zhostili dobře," pochválil duo Veber – Havelka.

Rytíři Kladno - Zubr Přerov 1:3 (0:2, 0:0, 1:1).

Branky a nahrávky: 49. Ton (TS) – 4. Plášek (Sikora, Ferenc), 12. Plášek, 60. Milan Procházka (Chmelíř). Rozhodčí: Sýkora – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 9:6, navíc Gratton a Redlich na 10 min. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Střely na branku: 20:34. Diváci: 1583.

Kladno: Hanuljak – J. Drtina, P. Hořava, Repe, Havelka, Ulrych, Ptáček, Veber – J. Kloz, Burger, D. Tůma – J. Strnad, R. Přikryl, Jánský – Tenkrát, Ton, Pekr – Redlich, Cetkovský, Gratton.

Přerov: Klimeš – M. Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Pala, L. Vágner, Šnajnar, Zahradníček – Plášek, T. Sýkora, Sikora – Milan Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, F. Dvořák, Kovařík – Ižacký, M. Kratochvíl, Petelin.