Připomínat to, že v sezoně Zubři Motor zastavili hned čtyřikrát, je asi zbytečné. Všichni také vědí, že dneškem začíná úplně nová soutěž.

Pozitivní je fakt, že Přerované nastoupí po delší době v kompletním složení, tedy kromě hráčů, kteří působí už jen v extralize – Davida Šťastného či Tomáše Dujsíka.

Rostislav Šnajnar sice nastoupil za brněnskou Kometu, jako hráče juniorského věku se jej však pravidlo o nemožnosti prvoligového startu pro hráče, kteří nastoupí po 15. únoru v extralize, netýká.

„V posledních dnech jsme kvalitně potrénovali. Předtím si kluci odpočinuli a ti, kteří měli nějaká drobná zranění, se už dali dohromady. Sestava bude proto kompletní. Bereme třiadvacet hráčů a dva gólmany, protože nechceme nic ponechat náhodě," prozradil před prvním duelem trenér Zubrů Vladimír Kočara.

Podobně je na tom ale i soupeř, který navíc před play-off prošel změnou na trenérském postu po odvolání kouče Petra Rosola. Ten přepustil místo asistentovi Radku Bělohlavovi. Možná právě proto, že Budějovice pod Rosolovým vedením na Zubry recept nenašli ani jednou.

„Často jsme Přerov tlačili, ale nedokázali jsme dát góly. Naproti tomu soupeř měl hodně nepříjemné brejky a dokázal je využívat. Takhle podobně vypadaly všechny zápasy. Bylo tam i dost smůly. Doufám, že jsme si to všechno vybrali v základní části. V play-off se začíná zase od nuly," má jasno brankářská jednička Motoru Ondřej Bláha.

V pondělí v 17.30 odstartuje asi největší tahák čtvrtfinálových sérií WSM ligy. Dva nejnavštěvovanější týmy soutěže si před perfektní kulisou rozhodně nic nedarují. Přerovští by si domů rádi přivezli nějakou výhru.

„Do Budějovic jedeme s přáním a touhou uhrát minimálně jedno utkání. Víme, kde mají Budějovice silné stránky, stejně tak jako to, kde mají slabiny. Těch bychom chtěli využít," věří Vladimír Kočara, jehož svěřenci do čtvrtfinále mohou jít s čistou hlavou, na rozdíl od soupeře, který nic menšího než baráž nebere…