O tom, že havířovští hokejisté budou v letošní sezoně pořádně silný soupeř, se Zubři přesvědčili už před dvěma týdny, kdy s tímto soupeřem prohráli v domácím přípravném utkání. Nyní ale šlo o zcela jiný zápas.

Hosté favorita dokonale zaskočili už v první třetině. Zodpovědné bránění podpořili v šesté minutě trefou Sakrajdy a po prvním dějství tak do kabin odcházeli mnohem spokojenější.

„Po vyhraném buly se ke střele dostal Petr Sakrajda a nakonec jsme z této akce dali gól. Pak už se nám tento stav v první třetině podařilo udržet," popsal jedinou gólovou radost Přerovanů hlavní trenér mužstva Pavel Sedlák.

Jeho svěřenci se pak ve druhé pasáži zápasu soustředili především na pevnou obranu. „Rozhodčí byl na nás ale docela přísný. Hráli jsme pětkrát v oslabení, což sebere nejen spoustu sil, ale i šanci zvýšit vedení. Přesto jsme tlak domácích ustáli," komentoval přerovský kouč s tím, že od defenzivního stylu nechtěl upustit ani v závěrečné části prvního kola.

Jenže zbytky sil do závěrečné dvacetiminutovky zmobilizovali také havířovští borci a dvěma slepenými góly otočili skóre ve svůj prospěch. V 52. minutě překonal jinak vynikajícího brankáře Vojtka Antonín Pechanec a o dvě minuty později navázal na jeho trefu také Jan Daneček. Ten se otočil kolem Vojtkovy levé tyče a bekhendem pod břevno zavěsil. Při závěrečné hře bez brankáře Přerov inkasoval ještě jednou. „Věděli jsme, co chceme hrát, a tyto plány se nám dlouho dařilo naplňovat. Nechtěli jsme se nikam hnát, naopak jsme měli v úmyslu počkat na chyby soupeře," hodnotil po utkání trenér Sedlák.

Sám ale uznal, že Havířov byl ve svém prostředí nebezpečnější. „My jsme se pak stáhli a výsledek jsme jen bránili. Ve třetí třetině měli domácí velký tlak a dostali se do vedení. Myslím ale, že po jednom bodu jsme v Havířově sahali. Při troše štěstí jsme ho mohli vybojovat," shrnul Pavel Sedlák.

Zubři ale po první porážce na ledě kvalitního protivníka rozhodně nemusejí sklánět hlavy. „Sezona je teprve na začátku. Víme, že Havířov je favoritem soutěže, nás ale může nabudit vědomí, že s ním můžeme hrát vyrovnanou partii a doma přemýšlet i o vítězství," doplnil kouč.

AZ Havířov – HC ZUBR Přerov 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 52. Pechanec (Říčka), 54. J. Daneček (Najdek), 60. Klimša (Rimmel) – 6. Sakrajda (Ditrich, Vlček). Rozhodčí: Koliba – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1780. Střely na branku: 34:13.

AZ Havířov: Daneček – Rimmel, Krisl, Hegegy, Balčík, Hartmann, Weisser, Najdek, J. Daneček, Stránský, Sztefek, Potočný, Klimša, Říčka, Pechanec, Kopún, Pavlas, Vydra, Graca, Maruna. Trenér: Tomáš Potěšil.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Okáč) – Pala, Faltýnek; Ferenc, Vlček; Osina, Sklenář V.; Drábek – Sedlák, Málek, Goiš – Brančík, Ditrich, Sakrajda – Kundrátek, Sprušil, Kolář – Brada, Vaněk. Trenér: Pavel Sedlák.