„Splněný sen. Bod je hezký, ale vyhrál jsem můj první zápas. Takže je to neskutečné, nemůžu tomu uvěřit,“ řekl dvacetiletý bek po utkání.

Debut Stanislava Svozila
1 asistence
1 kanadský bod
0 +/-
1 střela
1 hit
1 zblokovaná střela
19:13 ice time

Sidney Crosby, Jevgenij Malkin nebo třeba Mikael Granlund. To byla jména, která při své premiéře potřeboval Svozil udržet na uzdě. Nastoupil ve třetí obranné dvojici s Billym Sweezeyem s číslem 81 na zádech.

V první třetině sledoval z trestné lavice využitou přesilovku hostů, po čtyřech a půl minutě hry mu asi nebylo nejlépe. Na začátku druhé třetiny ale Blue Jackets srovnali a najednou bylo vše jinak.

„Získal jsem více sebevědomí a vše najednou šlo lépe. V útočném pásmu jsme hráli s pukem, měli jsme tam pár dobrých akcí. Dominovali jsme,“ řekl 20letý Svozil.

Hokejisté Martin Ryšavý, Stanislav Svozil a Tomáš Suchánek dovezli do Přerova stříbrné medaile z MS juniorů 2022. Během utkání Přerova s Jihlavou vhodili čestné buly a rozdávali podpisy.
Se stříbrem na skok doma. Mix emocí, oslavíme to na jaře, hlásí Ryšavý a Svozil

Jeho velký moment pak nastal v čase 56:35. Český obránce dostal prostor i v přesilovce – tak, jak je zvyklý. Posunul puk na dalšího debutanta Mikaela Pyythiu, který krásným pasem našel Bemströma – 2:2, první Svozilův kanadský bod v nejslavnější lize světa.

„Je to pro mě zvláštní chvíle. Všechno je to ale díky Mikaelovi Pyythiovi, to byla opravdu skvělá přihrávka, děkovat můžu jemu,“ usmíval se Svozil.

Zdroj: Youtube

Poděkovat mohl i hvězdnému Johnny Gaudreauovi, který v prodloužení rozhodl o poměrně překvapivé výhře nejhoršího týmu Východní konference, který duel pojal spíše jako přípravné utkání. Šanci dal kromě Svozila dalším třem borcům, kteří zapsali první start v NHL.

To ale rozhodně negativně neovlivnilo návštěvu v Nationwide Areně, kam zavítalo přes 18 000 diváků včetně rodičů Stanislava Svozila. Ti dorazili z Troubek a věděla o nich i televize.

Svozil byl každopádně při svém debutu jednou z hvězd večera – během tradičního uvítání dostal během přímého přenosu ze všech nováčků největší prostor.

„Jeho rodina dorazila z České republiky a Stanislav právě zakončil juniorskou kariéru v Regině. Dorazil den před zápasem poté, co měl telefonát v úterý brzo ráno. Jdeš do NHL, slyšel a byl šťastný jako blecha,“ zmínil americký komentátor během utkání.

Talentovaný člen úspěšné hokejové rodiny se stal po Tomáši Kundrátkovi druhým přerovským odchovancem, který zapsal start v nejslavnější lize světa. Svozilova pohádka pokračuje v noci z pátku na sobotu, duel Columbusu s Buffalem navíc odvysílá v přímém přenosu i česká televize Nova Sport 1.

V Troubkách na Přerovsku fandily rodiny a jejich přátelé triu přerovských odchovanců Svozil, Ryšavý, Suchánek. Tátové na snímku v tomto pořadí tátové českých reprezentantů.
Sám jsem koukal, jak to Standovi jde, říká táta Svozil