Stejně jako během předešlého nepovedeného vystoupení proti Slavii vstoupili Zubři do duelu s Azetem špatně. Ve čtvrté minutě prohrávali, navíc si své plány komplikovali vyloučeními. Druhou přesilovku Havířov využil v desáté minutě a do kabin si nesl dvougólový náskok.

Jediné světlé momenty pro Přerov zablýskaly v úvodu druhé třetiny. Zubři na soupeře vlétli, výsledkem bylo snížení kapitána Tomáše Sýkory. Avšak od poloviny zápasu vzal otěže do svých rukou Azet.

Do konce prostředního dějství zvýšili domácí na 4:1, nic na tom nezměnil ani fakt, že Kotala čtvrté branky dosáhl bruslí hodně diskutabilním způsobem.

Ve třetí dvacetiminutovce pak Havířovští završili oslavy svého postupu do čtvrtfinále WSM ligy dalšími dvěma góly. Vyrovnali tak Karlovy Vary, které Zubrům uštědřili nejvyšší porážku sezony – 1:6.

Kromě euforie z postupu domácí fanoušci také velkým transparentem dali najevo podporu bývalému Zubrovi Marku Sikorovi, kterého velká část hokejové veřejnosti odsoudila za ostrý zákrok na Jaromíra Jágra. Alespoň tohle gesto mohlo potěšit některé příznivce Přerova.

AZ Residomo Havířov – HC Zubr Přerov 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Kanko (Krisl, Gřeš), 10. Staněk (Rác, Kalus), 34. Fronk (Kalus, Matai), 39. Kotala (Tomi), 46. Hudeček (Tomi), 54. Kotala (Hudeček, Dudek) – 24. Sýkora (Navrátil, Goiš). Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 1742.

Havířov: Růžička – Krisl, Staněk, Luža, Dudek, Havel, Drtil – Kalus, Maruna, Sikora – Matai, Rác, Fronk – Kotala, Hudeček, Tomi – Kanko, Pořízek, Gřeš – Bambula. Trenér: Jiří Režnar.

Přerov: Šimboch – Běhal, Chmelíř, Malina, Novotný, Pala, Černý – Goiš, Sýkora, Navrátil – Procházka, Pšurný, Dvořák – Plášek, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl – Gazda, Gago, Tomaník – Plášek mladší. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.