Bratr Stanislav se v roce 2021 z Komety Brno přesunul do Western Hockey League (WHL), taktéž k celku, který jej o rok dříve draftoval v draftu zámořských juniorek – Reginy Pats. Tam si Stanislav Svozil zahrál po boku superhvězdy Connora Bedarda.

David vyzkouší OHL, která je považována za stejně kvalitní a prošla jí například megastar Edmontonu Connor McDavid. Ikonickým bývalým hráčem Generals je třeba Eric Lindros.

„Jsem moc šťastný, že David se připojí od příští sezony k Gens. Je to velký obránce s dobrou rozehrávkou. Zapadne do jádra týmu a budeme s ním silnější,“ pochvaluje si generální manažer kanadského klubu Roger Hunt.

Zajímavost: Legendární centr a tvrďák Eric Lindros odehrál za Oshawu Generals tři sezony. V té kompletní v ročníku 1990/91 nasbíral v 73 utkáních 187 kanadských bodů (89+98), stal se hráčem roku a jedničkou draftu, vybral si ho Quebec. Za Nordiques však odmítl nastoupit, a tak byl vyměněn do Philadelphie. Zároveň s kanadskou juniorkou vyhrál mistrovství světa, kde byl zvolen nejlepším útočníkem. V další sezoně už válel za Flyers v NHL a Kanadu na seniorském světovém šampionátu.

Hlavními hvězdami týmu z města na břehu jezera Ontario nedaleko Toronta jsou aktuálně útočníci Calum Ritchie (patřící Coloradu Avalanche) a hlavně trojka letošního draftu Becket Sennecke, kterého si vybral Anaheim. Draftovanými obránci jsou Ben Danford (Toronto) a Luca Marelli, potenciální spoluhráč Davidova bratra Stanislava v Columbusu.

Zajímavostí je, že David Svozil se chystá do klubu, který dlouho pro ten nejlepší zámořský hokej žádného Čecha nevychovával. Posledním, kdo oblékal dres Oshawy Generals, byl kladenský forvard Jakub Strnad v ročníku 2009/2010. O sezonu dříve za Generály nastupoval pardubický Robert Kousal.

V Oshawě ovšem dobře znají českou brankářkou školu, v jednom ročníku se tam dokonce potkali Jakub Kovář s Michalem Neuvirthem (2007/2008). Osm zápasů za stejný tým odehrál i prostějovský Václav Meidl.