David Šťastný patří k hráčům, na které ševci dost možná budou spoléhat nejvíc.

Nyní má za sebou další tvrdý letní dril a cítí se zase o něco silnější.

„Věřím svým schopnostem a makám,“ říká čtyřiadvacetiletý útočník, který nezanevřel ani na mateřský Přerov, kam má opět vyřízené střídavé starty.

Davide, suchá příprava je prakticky u konce, jak jste s ní spokojen?
Byla to zase jiná příprava, než jsem zažil s jinými trenéry. Mně se to líbilo, bylo tam hodně silových prvků, hodně jsme trávili čas v posilovně, ale taky jsme běhali, od krátkých sprintů po vytrvalost. Samozřejmě k tomu patří i nějaké fotbaly a jiné hry. Takže já jsem spokojený, cítím se dobře a vidím to pozitivně.

Nyní vás čeká chvilka volna, jak jej budete trávit?
Máme do 17. července volno, to je pravda. Určitě pojedu na pár dní na dovolenou do Chorvatska, tam si jen zaběhám. Ale určitě se do té doby musím udržovat. Od 17. do 24. července pak ještě máme týden suché přípravy, pak už jdeme na led.Jak se těšíte na led? Čeká vás celkem deset přípravných zápasů…
Myslím, že asi budeme hodně dřít. Co se týče zápasů, tak začínáme se Slovanem v Bratislavě (2. srpna, pozn. red.), potom Olomouc (8. srpna) a Kometa (10. srpna). No a pak je turnaj v Přerově.

Tady se chvilku zastavíme. Zubr Cup v Přerově pro vás bude hodně zajímavý, je to tak?
Třeba budu hrát půlku zápasu za Zlín a půlku za Přerov, ale to asi ne (směje se). Těším se, proti Přerovu jsem ještě nikdy nestál, bude to určitě zajímavé. Přijdou fanoušci, já se vždy těším už jen na stadion, i když tentokrát přijedu jako soupeř. A taky rád uvidím kluky.

Minulá sezona ve Zlíně pro vás byla zlomová, stal jste se velice platným hráčem. Cítíte, že to v novém ročníku bude ještě lepší?
Je pravda, že se mi dařilo a dostal jsem hodně prostoru. Já doufám v to, že to bude ještě lepší. Věřím si, věřím svým schopnostem a makám. Snad se to projeví (usmívá se). Cítím se dobře.Do Zlína přišel jako generální manažer Martin Hosták. Už jste se s ním potkal a co na jeho angažování říkáte?
Byl se nám v kabině představit a říct, co a jak. Je dobré, že je to známá osobnost a hokeji rozumí. Myslím, že na post generálního manažera je to dobrá volba, mohl by nám pomoct.

Jaký vám stanovil předsezonní cíl?
Říkalo se, že čtvrtfinále. Doufám, že to splníme. Budeme hrát, jak umíme. Tým špatný nemáme. Ještě asi přijde nějaká posila, já v ty kluky věřím a věříme si navzájem. Tak se uvidí.

I v příštím ročníku máte vyřízené střídavé starty do Přerova. Ale přeci jen, je reálné, že vás budeme v dresu Zubrů vídat?
Chci ve Zlíně hrát co nejvíc, ale pokud bude možnost jet do Přerova, tak určitě pojedu. Může se stát cokoliv. Třeba kdybych se nedejbože zranil, mohl bych se tam rozehrát. Nebo pokud bude možnost a Zlín měl volno, tak určitě do Přerova pojedu.

Asi sledujete i dění kolem WSM ligy. Co říkáte na organizační změny v soutěži?
Uzavření ligy není moc dobrý nápad. Ta soutěž šla hodně nahoru. Co jsem ji teď dva roky hrál, tak byla už opravdu kvalitní. Přijde mi to jako nesprávný krok, mělo to svou úroveň a prestiž. Přál bych si, aby to tak zůstalo. Prý se to uzavíralo, aby mohli víc hrát mladí kluci, ale nevím. Neberu to moc pozitivně. Původní model byl v pořádku a asi tak měl zůstat.

Jak vidíte další sezonu Přerova ve WSM lize?
Co jsem zatím slyšel, tak zůstávají téměř stejní hráči, přišel i kvalitní gólman. Myslím si, že tým tam je určitě silný, mohlo by se mu povést dojít zase o kousek dál. Bude to těžké, ale klukům bych to strašně moc přál. Zasloužil by si to celý přerovský hokej.