Novou tváří je naopak zkušený zadák Petr Hořava. V týmu se opět objevuje také brankářská opora Juraj Šimboch, nastálo s ním ovšem trenéři počítat nemohou.

V posledním zápase Zubři venku skolili Šumperk, v jehož dresu se objevil i hrdina postupových bojů Zubrů z minulé sezony – David Šebek.

„Že je v Šumperku, není naše zásluha. My jsme se s Davidem dohodli na ukončení smlouvy. Měl pocit, že v té třetí lajně není tak vytěžovaný, jak by si představoval. Viděl, že v kádru, který tady je, pro něj bude těžké prosadit se víc. Sám přišel s tím, jestli bychom neukončili smlouvu. To, že si potom domluvil angažmá v Šumperku, šlo mimo nás," vysvětlil generální manažer HC Zubr Přerov Lubomír Svoboda.

Dalším šikovným útočníkem, který nyní z kádru Přerova vypadl, je David Hrazdira. Tomu vypršela doba hostování z PSG Zlín, mladý centr tak putuje zpět a s velkou pravděpodobností posílí druholigový Vsetín.

„Tím, že se nám vrátil Tomáš Sýkora, tak by David Hrazdira byl někde na pomezí třetí nebo čtvrté lajny. To je zase pro toho kluka škoda, takže jsme se takto domluvili. Nevím, jestli bude hrát za Vsetín, ale pokud bude hrát druhou ligu, tak bude mít vyřízené střídavé starty k nám," prozradil Svoboda.

Hrazdira patřil k platným forvardům Zubrů, připsal si dvě branky a dvě asistence.

„Rozešli jsme se v hodně dobrém. Myslím si, že nám dost pomohl svým agresivním hokejem. Byla by škoda, kdyby teď stál. Může si najít něco v první lize, je hráčem Zlína, ten o tom rozhoduje," dodal manažer Zubrů.

Petr Hořava // HC Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:4,  ELH 2013/14, hráno 1.11. 2013

Nová posila Zubrů Petr Hořava. Foto: DENÍK

Hořava: z extraligy přes Žilinu k Zubrům 

Nejen odchody ale řešilo vedení přerovského klubu.

Do Přerova přišel na hostování do konce sezony zkušený obránce Petr Hořava. Třicetiletý bek v minulosti hrál extraligu v mateřském Kladně, oblékl i dres Sparty Praha či Třince. Bohaté prvoligové zkušenosti pak posbíral s Ústí nad Labem.

„Sháněli jsme jednoho zkušeného beka. Nechtěli jsme se dostat do situace, která tady byla před třemi týdny, kdy jsme měli tři, maximálně čtyři kvalitní beky kvůli zranění. Pátrali jsme, Petr Hořava se objevil jako možnost. Sešli jsme se, domluvili se a vyřešili jeho transfer z Žiliny," přiblížil Lubomír Svoboda.

Syn litvínovského trenéra Miloslava Hořavy tedy bude oblékat přerovský dres, což sám kvituje s nadšením. Na Slovensku spokojený nebyl.

„K působení v Žilině už bych se nechtěl moc vracet, protože jsem se s ní nerozešel v dobrém. Pořád tam byly nějaké problémy. Některé slíbené věci navíc vůbec nebyly dodrženy, a tak jsem se rozhodl z klubu odejít," přiznal Hořava pro klubový web.

Obrana Zubrů tedy má novou výztuž. Právě defenziva by měla podle Svobody být klíčem k úspěchu.

„Chceme vycházet z toho, že budeme mít výbornou obranu a kvalitního gólmana. Ztratili jsme dost bodů kvůli velké marodce v rámci obrany. Na té jsme před sezonou chtěli nejvíce stavět," říká Lubomír Svoboda.

Juraj Šimboch

Juraj Šimboch: Foto: DENÍK/Jan Pořízek

Šimboch? Hlavně ve Frýdku

V brance se po delší odmlce znovu objevil také Juraj Šimboch. Na své perfektní výkony navázal už v nevydařeném zápase v Ústí, výhra přišla ale až na ledě Šumperku. Třinecký gólman však nadále bude působit hlavně ve Frýdku-Místku, farmě Ocelářů.

„Juraj k nám má střídavé starty, ale není to nic stabilního. Musí odehrát dvacet šest zápasů za Frýdek, aby mohl nastoupit v play-off. To je pro Frýdek rozhodující. Juraj teď tady sice byl, nastoupí za nás i v příštím týdnu. Druhá liga ale má stejné hrací dny, ve středu a v sobotu k nám už pak uvolňovaný nebude. My teď pracujeme na tom, abychom brankářský post zabezpečili. Je to otázka příštího týdne," nastínil manažer přerovského klubu situaci ohledně strážce svatyně.

Již v sobotu Přerov čeká těžký boj na ledě českobudějovického Motoru. Na ledě favorita se bude pokoušet zopakovat famózní domácí výhru 2:0. Venkovní mise Zubrů pokračuje.

„Středeční vítězství nám pomohlo hlavně psychicky, protože to bylo nesmírně těžké utkání. Myslím si, že v Ústí jsme hráli lépe, ale body jsme získali až v Šumperku. Chceme na ty dva venkovní zápasy navázat. Doma se nám Budějovice podařilo porazit a o totéž se samozřejmě pokusíme v sobotu na jejich ledě," prohlásil před bojem trenér Vladimír Kočara.