Nepomohlo jim ani poslední domácí dvojutkání. Zubři v pátek podlehli Havířovu 2:5, v sobotu pak 1:4 Olomouci.
Pokud Přerované zázračně neposkočí po posledních osmi zápasech nadstavby na osmé místo tabulky, čeká je boj ve skupině o udržení. Do Regionální ligy sestupují poslední dva celky, což by aktuálně byli právě Zubři a poslední Žďár nad Sázavou.

Pomoci k záchraně tak mají čerstvé změny v realizačním týmu juniorky. Dosavadní trenérský štáb ve složení Aleš Verlík, David Kudělka a Petr Školoud se přesunuje k dorostu. Juniory povede Pavel Neuman společně s nedávno odvolaným koučem A-týmu Zubrů Petrem Dočkalem.

Přerovští Zubři. Ilustrační foto
Zubři vezou povinné a důležité tři body z Kadaně

„Zareagovali jsme na současné postavení juniorů v tabulce, protože před sezonou jsme vyhlásili, že je naším cílem extraligu zachránit. Chtěl bych realizačnímu týmu okolo trenéra Aleše Verlíka poděkovat za práci, kterou pro juniorku odvedl,“ uvedl Vladimír Kočara.

Došlo tak k pikantní situaci. Vedení a právě nově angažovaný kouč A-týmu Kočara coby sportovní manažer mládeže HC Zubr Přerov totiž pozici juniorského trenéra svěřil svému předchůdci na lavičce mužů Dočkalovi.

„Návrh na změnu přišel ze strany samotných trenérů. Věříme, že příchod Pavla Neumana a Petra Dočkala bude pro kabinu juniorů tím správným impulsem, vedoucím k nastartování lepších výsledků, abychom nejvyšší soutěž udrželi a změnami povzbudíme také kabinu dorostu,“ vysvětlil závěrem Vladimír Kočara. 

Roman Pšurný
Kačeny se nedočkal, tak přidal další góly! Derby bych hrál pořád, říká Pšurný