Svaz by měl zaplatit 1,5 milionu korun, v součtu s předešlými pokutami se jedná už o částku 2,2 milionu korun.

Kluby Přerova, Vsetína a Havířova byly při reorganizaci soutěží diskutabilně administrativní cestou vyloučeny z nejvyšší soutěže juniorů, načež reagovaly právními kroky proti ČSLH. Ten však spornou situaci řešil pouze přejmenováním soutěží.

Druhou nejvyšší soutěž, kterou nyní výše zmíněné moravské kluby hrají, nazval Extraligou juniorů. Elita se měla utkat v DHL Juniorské lize akademií. Start této soutěže ale Městský soud v Praze zakázal. Svaz přesto soutěž rozjel, jen pod jiným názvem – O pohár DHL.

„Původní soutěž pokračuje pod jiným názvem, ale se stejnými mužstvy, pravidly a rozlosováním, dokonce i se stejným generálním partnerem. Toto obcházení předběžného opatření přece v právním státě nemůže jen tak procházet, a proto se ani uloženým pokutám nedivím. Překvapuje mě však, že ostatní členové svazu na tuto situaci vůbec nereagují, přitom vedení ČSLH evidentně poškozuje svými kroky samotný hokejový svaz,“ uvedl jednatel HC Zubr Přerov Tomáš Pluháček.

Tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund v pondělí zopakoval, že stanovisko svazu se nemění a věc řeší právní zástupce.

„Vycházíme z toho, že exekuce byla navržena neoprávněně a podali jsme návrh na její zastavení. Na výsledek řízení čekáme. Stejně tak čekáme na rozhodnutí odvolacího soudu, týkající se našeho odvolání proti předběžnému opatření," řekl Zikmund ČTK.

Kluby Přerova, Vsetína a Havířova vyjádřily zklamání z postoje svazu, který s poškozenými subjekty údajně vůbec nekomunikuje.

„Nemám radost z toho, kam až tato situace dospěla. Upozorňovali jsme Český svaz ledního hokeje několikrát, že se budeme bránit všemi dostupnými prostředky proti neférovému, nemorálnímu a nesportovnímu rozhodnutí ohledně vyřazení našeho týmu z juniorské extraligy,“ řekl závěrem Tomáš Pluháček.

Extraligoví junioři Přerova (v modrém). Ilustrační foto
Hokejový svaz vyfasoval pokutu za nepovolený start soutěže juniorů