„Budějovice po změně trenéra znovu potvrzují, že patří k favoritům soutěže. Pro nás to bude další svátek hokeje, čekáme plný dům a doufám, že navážeme na předchozí výsledky a doma potvrdíme dobrou formu," přeje si kouč Přerova Vladimír Kočara.

V tomto ročníku WSM ligy se po prvním měření sil radovaly Budějovice. Po nepovedeném úvodu Přerovanů rychle vedly 2:0 a náskok si nakonec pohlídaly až do konce, zvítězily 3:1. Podobný vstup do zápasu Zubři rozhodně nechtějí dovolit.

Přerovští navíc mají skvělou formu. V posledním zápase v Prostějově sice padli 2:3 po prodloužení, jinak ale z posledních jedenácti zápasů desetkrát bodovali a zařadili se mezi prvoligovou elitu. Motor, který má postupové ambice, je před pátými Hanáky na druhém místě, Zubři však ztrácí pouhé tři body.

„Soutěž je letos maximálně vyrovnaná. Je jedno, jestli přijedou Benátky nebo Budějovice. Všichni u nás chtějí bodovat. Nám by měl sedět soupeřův styl, který není tolik založen na fyzické hře. Stát se samozřejmě může vše, ale my si věříme a doufám, že s podporou plného zimáku to zvládneme," věří domácí stratég.

Jihočeský tým nemá svou hru založenou na jednotlivcích, všechny lajny podávají vyrovnané výkony. Pokud bychom měli jmenovat nejnebezpečnějšího útočníka, byl by to nejspíš nadějný Luboš Rob. Jednadvacetiletý forvard nastřílel už devět branek, k čemuž přidal osm asistencí.

V obraně letos září exslávista Žiga Pavlin. Jednatřicetiletý Slovinec je s 16 body nejproduktivnějším bekem soutěže.

Vzhledem k tomu, že Přerované jsou nejčastěji trestaným celkem, budou si muset dát velký pozor na přesilovky Motoru. Jihočeši mají nejlepší statistiky v početní výhodě v celé WSM lize.

„Víme, že mají velice šikovné hráče. Budeme si muset dávat pozor na to, abychom nebyli zbytečně vyloučení. Jsme na to samozřejmě nachystaní, víme, jak přesilovky hrají. Určitě to bude jeden z důležitých faktorů zápasu," přikyvoval Kočara.

Jestli se Zubrům podaří navázat na loňské výkony, kdy Motoru nepovolili rozjet se do vyšších otáček, zjistíme již dnes. Zápas v přerovské MEO Aréně začne v 17 hodin.