„Nebyl to náš zápas. Od prvních minut jsme nebyli ve hře tak, jak jsme si představovali. Tři góly ze čtyř jsme domácím darovali,“ mrzelo hlavního trenéra Zubrů Vladimíra Kočaru.

Ten proti Slavii postrádal zraněného Matouše Kratochvila, na centru třetího útoku se však představil zlínský Michal Popelka, z marodky na led naskočili už také Jaroslav Moučka a Mikuláš Zbořil.

Pražany poslala v 8. minutě do vedení čerstvá posila Vítězslav Bílek. Ještě v první třetině se ale povedenou individuální akcí s přesným zakončením blýskl Radek Číp.

Chomutov proti Přerovu
Čtvrtá venkovní výhra v řadě! Zubři zvládli prodloužení v Chomutově

Do druhé dvacetiminutovky vstupovali Zubři ve čtyřech a Slavia v přesilovce udeřila podruhé. Tomáš Šmerha prostřelil Petráska od modré čáry. Prakticky ihned poté si ale vzala slovo první přerovské formace, na konci pěkné akce byl Jakub Navrátil, který se trefil podvanácté v sezoně.

PETRÁSEK ŠEL Z BRÁNY

Zubři pak pohrdli přesilovou hrou a sešívaní tak mohli hostům zasadit dva rozhodující údery. Do odkryté klece dorážel Marek Ryzák, ve 32. minutě pak ihned po buly vyhnal Petráska z brány Jiří Doležal.

Přestože Lukáš Klimeš další gól nepustil, ani Přerované už se branky nedočkali. V tabulce části vítězů klesli na třetí pozici, bod za Chomutov.

„Soupeř byl lepší a hladovější. Prohrávali jsme takové ty malé souboje v našem pásmu, nedařily se nám ani souboje v útoku,“ uzavřel Vladimír Kočara.
Další utkání odehrají Zubři na domácím ledě. Ve středu od 18 hodin přivítají o bod čtvrtý Vsetín.

HC Slavia Praha – HC Zubr Přerov 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Bílek (J. Doležal), 22. Šmerha (Kubík, Kuťák), 27. Ryzák (J. Doležal, Vrdlovec), 32. J. Doležal (Vrdlovec) – 16. Číp (Hejcman, Kubeš), 23. Navrátil (Krisl, Pšurný). Rozhodčí: Grech, Souček – Belko, Horažďovský. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1298.

Slavia: Michajlov – Hejda, Novák, Hořava, Hovorka, Barák, Ryzák, Veber – Ondráček, Kuťák, Šmerha – J. Doležal, Vrdlovec, Bílek – Vlček, Kubík, Šteiner – Brož, Kohút, Kubica. Trenér: Miloš Říha mladší.

Přerov: Petrásek (32. Klimeš) – Krisl, Kubeš, Weinhold, Zbořil, Bodák, Forman, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Berger, Hejcman, Číp – Goiš, Popelka, Š. Kratochvil – Moučka, Süss, Dvořák. Trenér: Vladimír Kočara.