Hokejisté i fanoušci nasadili do zápasu dva týmy a zahráli si opravdu všichni. Nabírání fyzické kondice odstartovali Zubři první květnové pondělí a trénovali vždy třikrát týdně.

„S letní přípravou jsem spokojený. Podařilo se nám splnit celý tréninkový plán tak, jak jsme ho na začátku připravili. Navíc nám i celkem přálo počasí, takže jsme téměř nic nemuseli měnit,“ říká lodivod Zubrů Lubomír Oslizlo.

Spokojen byl i s docházkou hráčů. „Řada kluků chodí do práce nebo ještě studuje. Kluci ale chodili ve velkém počtu a trénovali poctivě,“ dodává hlavní kouč týmu.

Na začátku letního drilu se hokejisté několikrát objevovali i na ploše potemnělé haly, ale po začátku rekonstrukce už se příprava přesunula na různá sportoviště ve městě. Zubři měli v posledních letech hodně pestrou přípravu, ve které si vyzkoušeli různé sporty a ani letošní rok nebyl výjimkou.

„Samozřejmě jsme se zaměřili na běhy, byli jsme v posilovně a na bazéně a kluci se po několika trénincích také znovu zúčastnili závodů dračích lodí. Do toho se přidaly i přátelské fotbalové zápasy. Junioři navíc chodili i na spinning, a protože měli volná místa, tak několik našich hráčů chodilo i tam,“ popisuje trenér Oslizlo jednotlivé části přípravy.

Po necelých dvou měsících trénování teď čeká přerovské hokejisty zasloužená dovolená. „Bylo vidět, že kluci zlepšili svoji fyzickou kondici a teď si užijí několik týdnů volna. Já jsem jim ale radil, aby pořád na sobě pracovali. Třeba jízdou na kole, plaváním a podobně,“ říká Oslizlo.

Poté už trenér přerovských Zubrů nastínil, jak by měla vypadat další část přípravy. Kvůli náročné rekonstrukci zimního stadionu ale budou muset najít dočasný azyl jinde.

Bude to přesně po deseti letech opět v Kroměříži? „Znovu bychom se měli sejít v pondělí 3. srpna a tréninky na ledě budeme mít zřejmě v Kroměříži. To období, než se rekonstrukce naší haly dokončí, musíme prostě nějakým způsobem zvládnout,“ dodává trenér Lubomír Oslizlo.

Aleš Novotný