I z toho důvodu bude před MEO Arénou během domácích střetnutí stát speciální fanzóna hlavně pro ty, na které už nezbyly lístky. Pojďme se ale zaměřit na samotné duely vyostřeného seriálu.

Za Zubry bude sice v pátek i v sobotu stát vyprodaný stadion, proti nim ale soupeř z těch nejkvalitnějších. Trenér Vladimír Kočara tak rozhodující výhodu v domácím prostředí nevidí.

„Oba týmy už zjistily, že to bude boj. Pokud chceme být úspěšní, musíme bojovat o každý metr ledu. Jestli hrajeme doma nebo venku, to asi až takový rozdíl nebude," myslí si kouč.

Bude tomu vskutku tak. Také České Budějovice se po pohodlné výhře v prvním zápase přesvědčily, že ani přes šest tisíc diváků v Budvar Aréně není zárukou úspěchu.

„První zápas jsme neodehráli jako play-off, neměli jsme na to připravené hlavy. Ve druhém zápase jsme to spravili a zaslouženě vyhráli," připomněl Kočara.

56 vyloučení za dva zápasy

To, jak fyzický hokej se hraje, hlavně díky agresivnímu stylu Zubrů, dokazuje i statistika. Rozhodčí za první dvojzápas vylučovali celkem šestapadesátkrát. Přerované si na trestné lavici poseděli o dost déle.

„Myslím si, že ty zápasy budou v tomto stejné. Měli jsme spoustu vyloučení z toho důvodu, že jsme bránili našeho brankáře. Pokud Budějovice budou hrát stejně, tak těch vyloučení bude zase hodně. Některé fauly ale byly zbytečné, a protože víme, že Motor má výborné přesilovky, tak takových faulů se musíme vyvarovat," ví dobře přerovský lodivod.

Autor hattricku z posledního mače Vlastimil Dostálek se vyjádřil ve stylu, že by rád na jih Čech jel s vedením 3:1. Nesmělý cíl víceméně potvrdil i jeho trenér.

„Chceme vyhrát každý zápas. V sezoně bychom se rádi dostali co nejdál. Teď tedy potřebujeme vyhrát ještě tři zápasy. Jestli se to povede dvakrát doma nebo v dalších zápasech, to nehraje roli. Touhu a cíl máme jasný," dodal na závěr Kočara.

Přiblíží-li se přerovští hokejisté překvapivému postupu do semifinále, zjistíme v pátek od 18 a v sobotu od 17 hodin na přerovském zimním stadionu.