„My jsme hlavně rádi za dva body z Chomutova. Jsou to první dva body, které jsme tady tuhle sezónu uhráli,“ připomněl asistent trenéra Zubrů Jakub Grof venkovní prohry 2:5 a 1:3.

Na marodku hostů se k Jaroslavu Moučkovi během severočeského tripu připojil obránce Mikuláš Zbořil, stejně jako v Litoměřicích už ale nechyběl Roman Pšurný. Právě nejlepší střelec Zubrů v 16. minutě využil výborné nahrávky Doležala zpoza brány a poslal svůj tým do vedení.

Náskok mohli Přerovští navýšit v prostředním dějství, dobré šance ale nevyužili, což je nejspíš stálo třetí bod. V úvodu třetí dvacetiminutovky sice hráli přesilovku, ve vlastním obranném pásmu ale nepohlídali před bránou Nicolase Hlavu, který přesnou tečí jako jediný překonal Petráska a srovnal na 1:1.

Další branka už nepadla a prodloužení ve třech trvalo přesně 42 vteřin. Pšurný při přechodu do útočného pásma zadovkou předložil Doležalovi, který přesnou střelou přes obránce rozhodl o další výhře Zubrů.

„První dvě třetiny jsme měli trochu více ze hry, ale ve třetím dějství se to otočilo, a proto jsme opravdu rádi za dva body,“ byl spokojen Jakub Grof.

Přerov tak z tripu na druhý konec republiky veze pět z šesti možných bodů. V tabulce části vítězů se minimálně do středy vrátil na druhé místo. Poslední čtvrté utkání z venkovní série odehrají Zubři v sobotu na ledě pražské Slavie.

Piráti Chomutov – HC Zubr Přerov 1:2p (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 43. Hlava (Lang, Stloukal) – 16. Pšurný (Doležal, Navrátil), 61. Doležal (Pšurný). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Kotlík, Šimánek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1683.

Chomutov: Pavlát – Žovinec, Rýgl, Havel, Blaha, Lang, Štochl, Seemann – Chrpa, Sklenář, Rudovský – Hlava, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Koláček, Matyáš Svoboda. Trenér: Miroslav Buchal.

Přerov: Petrásek – Forman, Kubeš, Šnajnar, Weinhold, Dřímal, Krisl – Navrátil, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Berger – Š. Kratochvil, M. Kratochvil, Goiš – Dvořák, Süss, Indrák – Matěj Svoboda. Trenér: Vladimír Kočara.