„Narodil se mi syn, takže jsem hledal angažmá poblíž. Když se ozval Přerov, tak jsem to bral skoro jako prioritu. Jsem tady doma a mám tady kamarády. Pavel Hanák vždycky říká, že odchovanci mají zpátky do klubu dveře otevřené, proto jsem rád, že jsme se domluvili,“ řekl 26letý Kratochvil.

Dvoumetrový útočník se na Hanou vrací v roli potenciální opory týmu. Nastupovat by mohl v jedné ze dvou elitních formací.

Navázat má na povedené působení ve Vrchlabí. V základní části prvoligového konkurenta Zubrů nastřílel ve 20 zápasech 8 branek a přidal stejný počet asistencí.

„Je skvělé, že se Matouš vrací. Je to hráč extraligových parametrů a měl by se zařadit mezi tahouny mužstva. Je naším hráčem a odchovancem, proto nás dvojnásob těší, že si z řady nabídek vybral tu naši. Pro obě strany je super, že bude hrát za Zubry,“ uvedl na klubovém webu sportovní manažer Přerova Pavel Hanák.

Za Pardubice odehrál Matouš Kratochvil v nejvyšší soutěži 40 utkání (4+8). Řekne si výbornými výkony v modrožlutém dresu o další comeback, tentokrát extraligový?

Dva beci do Třebíče

Bez angažmá je Kratochvilovo dvojče Šimon. Třebíč nezveřejnila jeho jméno mezi hráči, kteří pokračují. Naopak během pondělka oznámila, že za Horáckou Slavii budou hrát expřerovští beci Lukáš Forman a Jan Mlčák.