Přerovský hokej si po 17 letech vybojoval právo startu v 1. lize. Jak vy osobně jste prožíval celou sezonu a především závěrečné zápasy?

Chodil jsem fandit našim Zubrům po celou sezonu. Vyhrála se základní část, což bylo super, protože v play-off jsme mohli hrát rozhodující zápasy na svém ledě. Asi hodně dlouho mi utkví v paměti drama se Vsetínem, kdy se nám podařilo postoupit v pěti zápasech, no a poté infarktový duel se Sokolovem. Řekl bych, že jsme byli o něco lepší, ale určitě nám přálo i štěstí.

Zubři od 15. minuty prohrávali 0:1, a ne a ne vyrovnat. Věřil jste ještě, že to dotáhnou do vítězného konce?

Věřil jsem, že se minimálně vyrovná, a potom už je to spíše vabank. Nájezdy jsou o umění, ale někdy taky o štěstí.

Po zápase jste byli za hráči v kabině. Podle fotek to vypadalo, že jste jim dokonce čepoval pivo…

S vedením klubu jsme se domluvili, že v případě postupu v šatně na oslavu narazíme sud Zubra, což se taky stalo. Čepoval jsem nejen sobě, ale také hráčům, aby ten postup pořádně zapili, protože zápas byl fyzicky hodně náročný. A tím, jak je pivo kvalitní iontový nápoj, jim pomůže se dostat z únavy.

Jak dlouho oslavy pokračovaly?

V kabině jsme byli s hráči tak do desíti hodin. Potom už jsme je nechali slavit, protože to byl především jejich večer. Jak oslavy pokračovaly, to opravdu nevím. Ale asi byly bouřlivé (směje se).

Co říkáte na atmosféru v hledišti během rozhodujících utkání?

Seděl jsem na tribuně a ta atmosféra byla naprosto báječná. Myslím si, že lidé, kteří normálně nefandí, tak teď v rámci finále a baráže všichni fandili, křičeli…

Není to tak dávno, co jste se nechal slyšet, že když Přerov vybojuje 1. ligu, tak fanouškům věnujete 17 sudů vašeho piva. Jak tento nápad vznikl a kdy se uskuteční?

Nápad to byl můj. Jsem přesvědčen, že Přerov si první ligu zaslouží, je to hokejové město. Klub má navíc velmi dobře propracovanou práci s mládeží a hlavně první ligu hrával. Jednou jsme si sedli s vedením a počítali, jak dlouho se tu první liga nehraje. Došli jsme k číslu sedmnáct. Tak mě napadlo, že za každý rok, který klub strávil ve druhé lize, věnujeme fanouškům jeden sud. A tím, že jsme byli sedmnáct sezon bez první ligy, tak sedmnáct padesátilitro­vých sudů.

Narazíme je v pátek 24. dubna v rámci narozenin pivovaru Zubr v našem areálu. Od 16 hodin tady vznikne fan zóna, do které budou mít přístup všichni ti, kteří budou mít na sobě něco, co souvisí se Zubry – šálu, čepici, kšiltovku, dres…prostě nějaký atribut, který bude souviset s našimi hokejisty. Ti tu budou navíc osobně na plánované autogramiádě. A poté už bude pokračovat program narozeninových os­lav.

Na jak dlouho máte s hokejovým klubem uzavřenou smlouvu a bude se v ní něco měnit po postupu do první ligy?

Postup do první ligy znamená nejen sportovní stránku, ale i tu ekonomickou. Jelikož se jedná o vyšší soutěž, je tedy zapotřebí, aby měl klub větší finanční zázemí. Nám nyní končí s hokejovým klubem smlouva a pracujeme na nové. Pivovar Zubr chce být dál hlavním partnerem přerovských hokejistů, dál budeme podporovat hokej. Nyní se spíš bavíme o rozsahu a formě podpory.

Pivovar Zubr sponzoruje spoustu regionálních, ale také nadregionálních sportů a soutěží. Můžete prosím vyjmenovat alespoň ty největší a nejzásadnější spolupráce?

Kromě přerovského hokeje, je Zubr i partnerem hokejového Znojma, který hraje EBEL ligu. V Přerově dále například podporujeme tenisový klub a místní volejbalistky.

Loni jste představili svou novinku Zubr Grand a nealkoholické limonády. Máte něco nachystané i na letošní rok?

S Grandem jsme vyšli v září loňského roku do sudů, do lahví jsme začali stáčet v únoru letošního roku, takže pro nás je tento rok stále rokem Grandu, protože v letní sezoně bude poprvé. Takže i většina našich aktivit a podpor půjde na pivo Zubr Grand. Žádnou jinou zásadní novinku pro tento rok nechystáme.