Petře, první otázka je zcela jednoduchá. Za jiných okolností byste nyní bojovali ve finále…

To je pravda. Co k tomu říct? (na okamžik se zamyslí) Po tom pátém zápase bylo všechno hodně čerstvé, ale teď, po několika dnech, to štve čím dál víc. Bohužel to byla zase Karviná, která nám ukončila sezónu. Měli jsme cíl udělat minimálně finále a ten jsme nesplnili. Je to obrovské zklamání.

Kde se semifinále nakonec lámalo? Bylo to v tom druhém utkání, v němž jste byli blízko vítězství?

Myslím si, že se to rozhodlo v obou venkovních zápasech. Doma jsme byli, až na ten pátý zápas, stoprocentní. V Karviné jsme měli určitě jeden zvládnout a série by se už asi rozhodla. V tom čtvrtém utkání nám nebyl uznán regulérní gól, který měl platit, ale to se nedá nic dělat.

V Karviné jste přitom během základní části vyhráli oba zápasy, ale v play-off ani jeden. Proč se vám ta nejdůležitější utkání nedařila?

Když srovnám domácí a venkovní zápasy v play-off s Karvinou, tak byl určitě znát náš výkonnostní rozdíl. Nedovedu si to vysvětlit, proč tomu tak bylo. Doma jsme hráli velice dobře, jenže venku to bylo špatné.

Už se zaměřme na rozhodující zápas doma. Prohrávat o čtyři góly, pak skvěle vyrovnat a nakonec padnout až po nájezdech, to je opravdu hodně kruté. Vidíš to stejně?

Určitě! Vůbec jsme nezačali dobře, ale jak se nám podařilo dát gól na 3:4, tak atmosféra na stadionu byla neskutečná. Nikdy jsem takovou ve druhé lize ještě nezažil. V tomto patří Přerov do absolutní špičky. Kulisa byla bouřlivá, a o to víc pak porážka mrzela. Bylo tam ještě dost šancí přidat další gól a stav úplně otočit, ale nevyšlo to. Strašně nás to mrzelo, protože si fanoušci zasloužili finále, i možná něco víc.

Prozraď, co se dělo v kabině hned poté, když jste přišli z ledu jako tým, nepostupující do finále?

Bylo několik minut hrobové ticho. Vůbec nikdo nemluvil.

V play-off jsi byl nejproduktivnějším hráčem a z tvé hole vzešla řada pěkných gólů. Hrálo se ti dobře?

Cítil jsem se už před play-off v dobré pohodě a navíc jsem se na tu rozhodující část sezóny připravoval i individuálně. Nijak moc bych ale mých osm gólů a osm přihrávek nevyzdvihoval. Někdo má formu v základní části a někdo ji načasuje na play-off. Rozhodně bych byl spokojenější, kdybych nějaký ten gól vyměnil za lepší týmový výkon.

Po roce se tedy bude opakovat finále Havířov – Karviné. Koho osobně vidíš, jako favorita?

Podle mě je jasným favoritem Havířov. Má kvalitnější tým a nás to může opravdu moc mrzet, že jsme sérii s Karvinou nedotáhli do vítězného konce. Finále s Havířovem byl bylo parádní.

Možná je ještě brzy, ale už přemýšlíš o nové sezóně? Budeš dál působit v přerovském dresu?

Je to ještě hodně čerstvé. V první řadě bych si chtěl teď od hokeje trochu odpočinout a načerpat nové síly. Mám navíc zdravotní problémy, které musím během dubna vyřešit. O angažmá na příští sezónu budu jednat až později. Pokud Přerov projeví zájem, tak zde určitě budu hrát, protože jsou tady skvělí fanoušci. Kvůli nim bych rád zůstal.

Autor: ALEŠ NOVOTNÝ