Samotná příprava proběhla dle trenérových slov bez problémů.

„Již od začátku přípravy jsme dali možnost všem hráčům, kteří měli snahu, v našem týmu hrát. Někteří uspěli, někteří si museli sbalit výstroj a pokračovat v jiném dresu," poznamenal Sedlák.

Kádr opustili Pavel Hanák a Antonín Sprušil.

„Pavel již před sezonou věděl, že kvůli pracovnímu vytížení nebude moct absolvovat přípravu a sezonu v přerovském dresu, a proto jsme se dohodli na jeho uvolnění do Nového Jičína, který o něj měl zájem. S uvolněním Antonína Sprušila jsem ze začátku nesouhlasil a slíbil Tondovi, že pro něj místo v sestavě mám. On sám mi řekl, že by to raději kvůli velké konkurenci v týmu zkusil spíše v Novém Jičíně. Jelikož čas hrál proti nám, tak jsme se s Tondou dohodli na jeho odchodu," upřesnil kouč.

I vzhledem k odchodům dvou zkušených hráčů a absenci Jakuba Ference, který zamířil na půlroční studijní stáž do Finska, doznala soupiska Zubrů několik nových jmen. Klub už dříve avizoval příchody Marka Halody a Davida Štastného.

Sedlák bude využívat i hráče na střídavé starty. „Zase tak moc jich není. V obraně Michal Janota by měl zacelit mezeru po odchodu Jakuba Ference, Jarda Tomeček by se měl během sezony zapracovat do stabilní sestavy.V útoku Marek Haloda, který je schopný hrát na všech místech sestavy. David Šťastný už nyní dokazuje, že je stálým členem základní sestavy, a slibujeme si od něj ofenzívní sílu, která nám chybí při zranění Matěje Málka. O kvalitách navrátilce Milana Ministra nemusíme vůbec pochybovat, měl by družstvu výrazně pomoct. Příležitost dostanou také Jan Loupal a Petr Brada," zmínil lodivod, který zastává i funkci sportovního manažera. Zubři po smolném semifinálovém vyřazení v minulé sezoně znovu pomýšlejí na mety nejvyšší.

„Cíl? Chceme se pohybovat v popředí tabulky a v play off, které je jednoznačně naší povinností, konečně probojovat do finále," prozradil Sedlák. Do boje o první mistrovské body půjdou Zubři už v sobotu. „Uděláme vše pro to, abychom tohle a samozřejmě všechna utkání vyhráli a uspokojili náročného přerovského příznivce," má jasno kouč.

„Rozpadem Karviné se okolní regionální týmy posílily. Velkými posilami soupeře jsou jistě David Mikšan, Marek Ivan a další bývalí karvinští hráči. Očekávám tedy kvalitní utkání, a tím bych chtěl všechny příznivce přerovského hokeje na tohle utkání pozvat," dodal stratég Sedlák.

Soupiska HC ZUBR Přerov

Brankáři: Martin Vojtek, Jiří Sklenář, Petr Okáč.

Obránci: Radomír Pala, Daniel Faltýnek, Michal Janota, Tomáš Vlček, David Kudělka, Jiří Osina, Jaroslav Tomeček.

Útočníci: Richard Brančík, Petr Sakrajda, Marek Haloda, Zdeněk Sedlák, David Šťastný, Matěj Blinka, Jan Kolář, Milan Ministr, Jiří Goiš, Marek Kundrátek, Jan Loupal, Petr Brada, Marek Ditrich, Matěj Málek.

Trenér: Pavel Sedlák. Asistent: Lubomír Václavíček.

Změny v kádru

Přišli: Milan Ministr /Ú/ (HC Olomouc), Mikuláš Zbořil /O/, Matouš Kratochvíl /Ú/, Šimon Kratochvíl /Ú/, Michael Popelka /Ú/, Martin Svoboda /B/(všichni střídavé starty ze Zlína), Jiří Běhal /O/ (střídavé starty z Třince), David Šťastný /Ú/.

Odešli: Pavel Hanák /Ú/, Antonín Sprušil /Ú/ (oba Nový Jičín), Jakub Ferenc (půlroční stáž ve Finsku).