Ve vyrovnaném utkání nakonec zvítězily 3:2 po prodloužení.

V úvodu samotného utkání byl aktivnější český tým, který si vytvořil hned několik slibných příležitostí. Do vedení však šly jako první Slovenky, které poslala do gólového výhodu po úspěšně zvládnutém sólovém úniku Gápová.

Přerovské ochozy si mohly zakřičet gól za čtyři minuty později, kdy srovnala skóre Křížová. Hra se posléze vyrovnala ale do první sirény se už skóre neměnilo.

Ve druhé periodě byly šance k vidění na obou stranách. Několika dobrými zákroky se zaskvěla česká brankářka Bečevová. V polovině zápasu dokonce zneškodnila sólový únik Srokové.

Krátce na to bylo veselo na české střídačce. Kotouč z hole Povové se nakonec dokutálel za záda sokyně v modrém dresu a domácí tým se tak poprvé v zápase ujal vedení.

Trenér Vozák dal na druhou polovinu zápasu důvěru náhradní brankářce Dvořákové. Češky byly v závěru třetiny lepším týmem a mrzet je mohlo pouze to, že nedokázaly své vedení ještě navýšit.

Ve třetím dějství bylo na Slovenkách vidět odhodlání gólové manko smazat. Gápové chyběly centimetry, aby si po její střele puk našel místo do branky. Vyrovnání se přece jen východní sousedé dočkali. A bylo to právě Gápová, která dokázala z dorážky uklidit puk do české svatyně.

V šedesáti minutách se nerozhodlo, a tak následovalo pětiminutové prodloužení. V jeho třetí minutě padlo rozhodnutí. Kiapešová vyrazila puk pouze před sebe a Polenská uklidila kotouč radosti českých příznivců do branky Slovenska a ukončila tak duel vítěznou trefou.

„S výkonem týmu jsem moc tedy spokojený nebyl. Udělali jsme mnoho hrubých chyb. Mohlo hrát roli i to, že hráčky byly nervózní, že nevěděly, kdo bude v konečné nominaci. Navíc jsme nyní trénovali dvoufázově, na což také nejsou zvyklé, a mohla se tak na samotném výkonu podepsat i ta únava," řekl po utkání Jiří Vozák, trenér ženského družstva ČR.

Do Přerova přicestoval kádr reprezentace zatím bez juniorek, které hrají na mistrovství světa osmnáctiletých. V neděli se už družstvo bude připravovat v Liberci, kde se k němu připojí i vybrané juniorky. Ze širší pětadvacetičlenné nominace pak trenér Vozák vybere tým, který bude reprezentovat na MS.

Česká republika – Slovensko 3:2 po prodl. (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Křížová (Mrázová), 32. Povová (Mrázová), 63. Polenská (Flachsová) – 11. Gápová (Sroková). Rozhodčí: Růžičková – Malá, Šťastná.

Česká republika: Bečevová (32. Dvořáková) – Kovářová, Flachsová, Herzigová, Kosinová, Horalková, Fialová, Hudečková – Sadílková, Tomigová, Polenská – Křížová, Studentová, Holešová – Povová, Mrázová, Kaplanová – Kosellková, Vonková, Jůzková.

Slovensko: Kiapešová – Žitňanská, Balášová, Drdáková, Turcsanyiová, Laliková, Ihnaťová, Kežmarská – Staroňová, Krajňáková, Herichova – Muchova, Mišková, Veličková – Sroková, Mikesková, Gápová – Pravlíková.

Širší nominace ČR 
na MS žen divize I

Brankářky: Radka Lhotská, Kateřina Bečevová, Klára Peslarová.

Obránkyně: Aneta Tejralová, Kateřina Flachsová, Samantha Kolowratová, Petra Herzigová, Pavlína Horálková, Jana Fialová, Klára Hudečková.

Útočnice: Lucie Manhartová, Kateřina Bukolská, Alena Polenská, Denisa Křížová, Simona Studentová, Eva Holešová, Lucie Povová, Dominika Lásková, Aneta Ledlová, Kateřina Mrázová, Kateřina Kaplanová, Tereza Vanišová, Dominika Vopravilová, Vendula Přibylová, Martina Vonková.

Trenér: Jiří Vozák

Asistent: Petr Tejral

Manažer týmu: David Moravec