Působit však nadále nebude ani v Přerově, jeho smlouvu si vzal pod křídla největší rival Zubrů – prostějovští Jestřábi.

Českobudějovický klub odůvodnil změny takto: „Obranné řady Motoru v poslední době vykrystalizovaly do jasné podoby. Do výběru a koncepce trenérů nezapadl Zdeněk Čáp, který tudíž v Českých Budějovicích končí, a s tím zaniká i jeho hostování v Přerově. Jeho smlouvu přebírá Prostějov, kde bude odchovanec hradeckého hokeje pokračovat,“ píše se na webu Motoru.

Zubři se tak musí rozloučit s velice kvalitním ofenzivně laděným obráncem.

„Zdeňka jsme původně měli na měsíční hostování z Českých Budějovic a nakonec u nás zůstal měsíce dva. Bylo to déle, než jsme čekali. Za to jsme rádi, i díky domluvě s Motorem. Stoprocentně nám pomohl k lepším výsledkům, za což mu děkujeme. Kdykoliv bude možnost ho zase získat, tak se o to pokusíme,“ uvedl sportovní manažer HC Zubr Přerov Pavel Hanák.

Důvodem konce spolupráce s šestadvacetiletým bekem je finanční náročnost Čápovy smlouvy.

„Motor se rozhodl do konce sezony postoupit smlouvu Zdeňka Čápa, jejíž výši jsme bohužel nemohli akceptovat,“ vysvětlil Hanák.

Více práce pro Ference a Popelku

Přerované by na druhou stranu měli od nynějška více využívat služeb extraligového Jakuba Ference ze Zlína. To samé platí o útočníkovi Michalu Popelkovi.

„Naskytla se nám možnost mít teď Michala Popelku a Jakuba Ference k dispozici ve více zápasech. To jsou kluci spjatí s Přerovem a jsme moc rádi, že je budeme moci využívat,“ prozradil Pavel Hanák.

Otázkou zůstává, jak to bude fungovat v praxi. Doposud Ferenc odehrál za Zubry v této sezoně pět utkání.

Třešničkou na dortu pikantního přestupu je destinace, kam Zdeněk Čáp z Přerova zamíří. Daleko to nebude. Po kvalitním obránci okamžitě sáhl konkurenční Prostějov.

„Čápa zdobí velice dobré bruslení, kvalitní rozehrávka a hlavně v přesilovkách by měl našemu týmu pomoci vytrhnout pověstný trn z paty,“ píše se na webu Jestřábů s tím, že Čáp by měl jestřábí letku doplnit už v pondělním utkání s Jihlavou.