Jirko, máte za sebou náročný duel. Překvapila vás v něčem Orlová?

Na začátku jsme ani nevěděli s čím na nás soupeř vyrukuje. Jestli bude hrát ofenzivní nebo defenzivní hokej. Když vyhráli nad Prostějovem, tak jsme tušili, že nás čeká těžký zápas, ale zvládli jsme ho.

Zvítězili jste a máte důležité tři body. Co podle vás rozhodlo?

Určitě i to, že jsme na ledě poctivě makali. Jeden gól jsme dostali jen při oslabení. Hosté měli nějaké šance, ale ty Martin Vojtek v brance zlikvidoval. Myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě.

Jeden z klíčových okamžiků zápasu byl neproměněný nájezd Voznicy.

Určitě. V jejich přesilovce tam měl Martin dva luxusní zákroky, kdy tam zůstali dva útočníci sami před bránou a pak ten nájezd. Jak se říká s gólmanem stoupá a padá výkon mančaftu. Martin chytal výborně a my jsme se k němu dobrým výkonem přidali. Bylo to poctivé a vydřené vítězství.

V sobotu vás čeká opět domácí zápas tentokrát proti Novému Jičínu. Znovu nevyzpytatelný soupeř.

Jak jsme si prošli těch prvních jedenáct zápasů, tak jsme se všichni v podstatě shodli, že slabého soupeře v soutěži nemáme. Jestli hrajeme venku nebo doma, tak všechno začíná za stavu 0:0. Chce to poctivě jít krůček po krůčku. Ať je to Jičín nebo Prostějov musíme si jít za svým. Bylo by fajn, kdybychom k těm třem bodům ze středy přidali další tři v sobotu. Určitě by se nám pak Valmezu hrálo lépe.

Berete to jako výhodu, že budete hrát znovu doma nebo to ani až tak nerozlišujete?

Doma je vždy příjemné hrát. Když my na ledě něco ukážeme, tak fanoušci nás poženou. Rozhodně je to obrovský rozdíl. Na každé domácí utkání se těšíme.