Zubrům chyběli hned tři hráči ze základu. Jan Kolář s Františkem Pospíšilem nemohli nastoupit kvůli nemoci, zatímco Matěj Blinka pomáhal prvoligovému Šumperku v utkání s Ústím nad Labem, které Draci prohráli 3:4.

V Přerově mohl poslat do vedení domácí tým v oslabení Kolařík, jenže v dobré pozici nedal a za několik málo okamžiků tak udeřilo na druhé straně.

Obránce Kříž poslal od modré kotouč směrem na bránu a ten zapadl až do sítě.

Vyrovnání se necelá tisícovka diváků dočkala o dvě minuty později. Gólman Kůdela Kolaříkovu střelu jen vyrazil a Zdeněk Sedlák stál v pravý čas na pravém místě a dával už do prázdné.

Od druhé třetiny pak měli domácí kotouč častěji na svých holích, ovšem dopláceli na nepřesné zakončení a své chyby v defenzivě.

Po velkém tlaku v přesilové hře přišel brejk, na jehož konci byl Matula, který bekhendovou střelou nad lapačku strh vedení na stranu Uherského Hradiště.

V čase 27.24 se Kříž rozhodl k sólu v útočném pásmu. Když už to vypadalo, že je mimo střelecký úhel, poslal kotouč na Tihláře, který si jej sám srazil za brankovou čáru – 1:3.

Ještě hůř pak bylo o dalších 33 sekund. Přerov chyboval při rozehrávce ve vlastním pásmu, kotouče se zmocnil Křemeček a trestal. To už bylo na Tihláře moc a odjel na střídačku. Místo něj tak nastoupil Petr Okáč.

I když Zubři prohráli druhou část 0:3, v závěrečném dějství se ještě snažili o zázrak.

Dílo zmaru však v 50. minutě dokonal Matula a na konečných 2:5 pak upravil skóre střelou do tyče a následnou dorážkou Lukáš Menšík.

„To, co jsme nechtěli, tak se stalo. Hokej bez srdíčka a bojovnosti nejde hrát s nikým, což se dnes potvrdilo. Mladí kluci z Uherského Hradiště nemají co ztratit a chtěli si dokázat, že mají na to hrát s týmem ze třetího místa. Zahráli si pěkný hokej, kdežto my jsme na ledě byli trapní, jeden vedle druhého. Přísnější měřítko snese jen David Šťastný. Dostali jsme to, co jsme si zasloužili. Takhle odevzdat zápas před svými fanoušky prostě nejde,“ zlobil se asistent přerovského kouče Lubomír Václavíček.

HC ZUBR Přerov – HC Uherské Hradiště 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Sedlák (Kolařík, Kundrátek), 51. Menšík (Sklenář, Ditrich) – 14. Kříž (Červenka), 24. Matula (Horehleď, Sakrajda), 28. Kříž (Matula), 28. Křemeček (Rapant), 50. Matula (Červenka).

Vyloučení: 7:6, navíc Sakrajda (Uherské Hradiště) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Střely na branku: 48:32. Buly: 50:35. Diváci: 918. Rozhodčí: Fiala – Hrubec, Řezáč. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.

HC ZUBR Přerov: Tihlář (28. Okáč) – Pala, Faltýnek – Vlček, Ferenc – Krajíček, V. Sklenář – Kolařík, Sedlák, Kundrátek (30. Coufal) – Kočara (8. D. Šťastný), Brančík, Ditrich – Menšík, Hanák, Kotásek. Trenér: Pavel Sedlák.

HC Uherské Hradiště: Kůdela – R. Šťastný, Jedlička – Matula, Ležek – Sladký, Rozhon – Hrabec, Sakrajda, Horehleď – Sekerka, Kříž, Červenka – Křemeček, Rapant, Michal. Trenér: Petr Sakrajda.

Zubři i přes porážku stále drží třetí místo, a ve středu se dokonce mohou v případě vítězství přiblížit druhému Havířovu na jediný bod, jelikož hrají na jeho ledě. Utkání to však bude nesmírně těžké.

39. kolo: Přerov – Uherské Hradiště 2:5, Frýdek-Místek – Valašské Meziříčí 4:2, Opava – Havířov 3:2, Karviná – Prostějov 3:4, Vsetín – Poruba se hraje dnes