Mladé hokejisty české reprezentace postupně v domácím prostředí prověří stejně staré výběry Finska, Švédska, USA a Ruska.

A hned první zápas bude obrovským lákadlem pro přerovské fanoušky. Odehraje se totiž ve středu od 18 hodin v MEO Aréně.

„Jsme rádi, že se v Přerově odehraje utkání Česko – Finsko. Turnaj pěti je nejprestižnější akcí této věkové kategorie. Pomohla výborná spolupráce mezi přerovským a brněnským klubem,“ prozradil sportovní manažer mládeže HC ZUBR Přerov Vladimír Kočara.

MLADÍ PLÁŠEK SE SEDLÁKEM NEBO VSTUP ZDARMA

Nejen volný vstup a dorostenecký hokej nejvyšší možné úrovně bude pro Přerovany obrovským lákadlem. V akci se na ledě představí syn veterána a ikony A-týmu Zubrů Karel Plášek mladší. Od této sezony už hráč brněnské Komety je velkým talentem českého hokeje.

Také jméno Zdeněk Sedlák je přerovským fandům dobře známé. Syn účastníka mistrovství světa v roce 2002 a přerovského odchovance, který pomohl k návratu do 1. ligy, působí ve finském Oulu. A také v reprezentaci do 17 let pod vedením trenéra Petra Hakena.

„Pro přerovské fanoušky je lákadlem účast Karla Pláška mladšího nebo i Zdeňka Sedláka mladšího, který je odchovancem zlínského hokeje, ale jeho táta tady hrál a je odchovancem přerovského hokeje,“ podotkl Vladimír Kočara.

Zajímavé bude sledovat i další borce. Na soupisce nechybí mladý bek Komety Libor Zábranský, který ve svých šestnácti letech stihl odehrát už čtrnáct extraligových zápasů a stal se nejmladším bodujícím obráncem historie nejvyšší soutěže. Dalším tahounem českého týmu je třeba další Pláškův kolega z Brna Adam Gajarský nebo Matěj Pekař. Ten září ve Spojených státech, aktuálně v Oaklandu.

Nominace českého týmu:

Brankáři: Lukáš Dostál (Kometa Brno), Daniel Dvořák (Hradec Králové).

Obránci: Filip Bernáth, František Klejna (oba Karlovy Vary), Tomáš Dajčar (Olomouc), Jan Dluhoš (Zlín), Libor Zábranský, Daniel Kowalczyk (oba Kometa Brno), Jakub Adámek (Třinec).

Útočníci: Adam Gajarský, Karel Plášek, Vojtěch Střondala, Matěj Svoboda (všichni Kometa Brno), Michal Kvasnica (Třinec), Dominik Arnošt, Vojtěch Kropáček (oba Sparta Praha), Tomáš Koblížek, Jakub Lauko (oba Chomutov), Otakar Šik (Karlovy Vary), Zdeněk Sedlák (Oulu, Finsko), Matěj Pekař (Oakland, USA), Petr Čajka (Zug, Švýcarsko).

Program Turnaje pěti:

Středa 8. února:
17.30 USA – Švédsko (Sportcentrum Lužánky, Brno)
18.00 Česko – Finsko (MEO Aréna, Přerov)

Čtvrtek 9. února:
15.00 Rusko – USA (DRFG arena, Brno)
18.30 Česko – Švédsko (DRFG arena, Brno)

Pátek 10. února:
15.00 Švédsko – Rusko (DRFG arena, Brno)
18.30 USA – Finsko (DRFG arena, Brno)

Sobota 11. února:
15.00 Rusko – Finsko (DRFG arena, Brno)
18.30 Česko – USA (DRFG arena, Brno)

Neděle 12. února:
12.00 Finsko – Švédsko (DRFG arena, Brno)
15.30 Česko – Rusko (DRFG arena, Brno)