Ještě důležitější však bude odpověď na to, kdo vlastně premiérovou bitvu o Hanou v Přerově ovládne. Úvodní buly je načasováno na 17 hodin.

„Naším cílem je v derby získat všechny tři body, protože jsme v posledních zápasech hodně remizovali," má jasno kouč Zubrů David Kudělka.

Jeho svěřence ale čeká těžký soupeř. Prostějov přes léto obměnil kádr a ten je plný velkých jmen.

Dá se očekávat nájezd posil, jako jsou extraligou ostřílení Lubomír Korhoň nebo Jan Rudovský. Nechybí ani loňské opory – kapitán Matouš Venkrbec, Jakub Šlahař či Lukáš Luňák.

„Na zápas se moc těšíme. Derby má vždy náboj, protože jak přerovský, tak prostějovský region žije hokejem. Takže doufáme, že se bude hrát dobrý hokej a bude skvělá atmosféra," hlásá před zápasem sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal.

DO BOJE POPRVÉ S DAVIDEM ŠŤASTNÝM

Přerov do derby půjde s jednou velkou posilou. Vůbec poprvé v sezoně si doma zahraje David Šťastný.

Extraligový Zlín jej pro zápas uvolnil Zubrům, ti tak v ofenzivě mohou počítat s další vysoce nebezpečnou zbraní.

Prostějov naopak bude postrádat zraněné Ondřeje Fialu a Jana Káňu.

Na marodce Zubrů jsou zase dlouhodobě zranění Tomáš Sýkora s Jakubem Grofem. Sýkora se nicméně pomalu zapojuje do tréninku.

Oběma celkům se v úvodu sezony daří a drží se v horní polovině tabulky. Jestřábi jsou na tom o něco lépe, po šesti kolech se uhnízdili na pátém místě s jedenácti body, chvíli se dokonce vyhřívali na vrcholu. Přerované jsou o dvě příčky nazpět s devíti body.

„Prostějov ukazuje, že má v letošní sezoně opravdu vysokou kvalitu, ale my chceme navázat na naše poslední zápasy, v nichž jsme bodovali. Je jasné, že bez stoprocentního přístupu, plnění taktických pokynů a obětování to nepůjde. A musí být na ledě vidět také mnohem více srdíčka, jedině tak můžeme zisku všech bodů dosáhnout," hecuje svůj tým přerovský David Kudělka.

Prostějovští v posledním kole nepředvedli doma proti Ústí, které Zubři o víkendu dokázali přehrát, optimální výkon. Prohru 3:4 po prodloužení tak berou jako varovný signál.

„Zápas jsme odehráli velice špatně, nekoncentrovaně. Přišlo asi takové uspokojení z předešlých utkání. Vše jsme si rozebrali, prošli si chyby, kterých bylo opravdu dost. Přístup nebyl ideální. Doufám, že se z toho poučíme a v Přerově zase ukážeme, že máme kvalitu," přeje si Jiří Vykoukal.

Bojovnost, nasazení, tvrdá hra, vyhecovaná atmosféra či zajímavá chorea. To vše by v sobotu v MEO Aréně nemělo chybět. Dá se očekávat velká návštěva, z Prostějova se dle odhadů do Přerova chystá minimálně dvoustovka fanoušků. Hanácké derby by zkrátka opět mělo být ozdobou soutěže.

OHLASY ZUBRŮ PŘED DERBY

Jakub Ferenc

Chystáme se na to už od pondělí. Měli jsme dva dny volna, ale ve středu už jsme kvalitně potrénovali, takže už se chystáme a těšíme se. Dělali jsme si s Lukášem Dubou (kustodem a masérem Prostějova, pozn. red.), že už to derby není, co bývalo (směje se). Že už tam nejsou ti, se kterými to bylo tak vyšpičkované. Ale samozřejmě má Prostějov nové kvalitní hráče. Určitě to není tolik o hráčích, ale spíš o fanoušcích. Chceme určitě udělat tři body, čekám plný zimák. Už není venku tak hezky, tak doufám, že lidi nebudou na zahrádkách a přijdou.

Karel Plášek

Na zápas se těším moc. Přeci jen, je to derby s Prostějovem, přijde hodně lidí, bude to takové vypjaté. Chodil jsem se na derby dívat ještě, když jsem byl v Šumperku. Mezi Přerovem a Jestřáby je to je vyhrocenější než mezi Šumperkem a Prostějovem. I od hostů přijede určitě hodně lidí, bude to super.

Radomír Pala

S hodně klukama se tam známe navzájem. Vždy je to zajímavé jak pro hráče, tak pro lidi. Když se navíc hraje doma, tak je to prostě svátek hokeje. Chceme každý zápas vyhrát, jedno, jestli je to derby. Doma musíme zvítězit. Já jsem těch derby zažil už hodně. Pro mě je to top v lize a hrozně se na to těším.

Tabulka:

1. Slavia Praha 6 4 1 0 1 19:10 14
2. Kladno 6 3 1 1 1 17:13 12
3. Havířov 6 4 0 0 2 14:10 12
4. Benátky nad Jizerou 6 3 0 2 1 20:14 11
5. Prostějov 6 2 1 3 0 20:20 11
6. České Budějovice 5 3 0 0 2 19:11 9
7. Přerov 6 1 3 0 2 22:19 9
8. Třebíč 6 2 1 1 2 16:17 9
9. Frýdek-Místek 6 2 1 1 2 23:26 9
10. Ústí nad Labem 6 1 2 1 2 29:24 8
11. Kadaň 6 2 0 0 4 21:30 6
12. Jihlava 5 1 1 0 3 11:13 5
13. Litoměřice 6 1 0 1 4 10:19 4
14. Most 6 1 0 1 4 10:25 4