Čtyřmi góly k tomu přispěl nejproduktivnější hráč reprezentace, olomoucký rodák Lubomír Korhoň. Češi tak po čtyřech sobě jdoucích zlatech z mistrovství světa letos v Přerově ukořistili alespoň bronz.

„Bylo by to popáté po sobě, ono se to někdy prostě zlomí. Stalo se to teď, tak příští rok začneme odznova,“ řekl po utkání s Kanadou přerovský veterán Karel Plášek, který byl u předešlých triumfů.

Ani jemu to ale nedalo a vrátil se ke zpackanému semifinále, v němž český tým podlehl Francii poněkud smolně 3:4, přestože v základní skupině soupeře přehrál v poměru 6:2. „Byli jsme z toho smutní. Nepovedlo se nám to. Mysleli jsme, že to půjde samo, ale ono to samo nešlo. Hráli výborně, dali první gól, o tom to je. Pak jsme strašně chtěli, ale už to nešlo,“ mrzelo Karla Pláška.

Poraženeckou náladu však Češi v sobotu před domácími fanoušky určitě neměli. „Motivace je vždy, když hrajete o placku, aspoň něco jsme chtěli vybojovat,“ měl jasno Plášek. A podle toho to také na hrací ploše vypadalo.

KANAĎANÉ PŘEDBĚHLI VEČERNÍ PROPADÁK HOKEJISTŮ

Český výběr hrál od začátku o třídu lépe. První poločas ovládl jasně 6:2. Po změně stran přidal ještě tři góly. Kanada neměla nárok, náladu jejím borcům asi nespravil ani výsledek semifinále hokejového šampionátu, které Kanaďané jistě po skončení zápasu sledovali.

„Věděli jsme, že to nehrají až tak inlinově, ale spíš hokejově. Dost propadali, z toho jsme měli nájezdy, byli jsme na to připraveni, vyšlo to, jsme za to rádi,“ usmíval se Karel Plášek.

Celý šampionát v prostředí MEO Arény pochopitelně hodnotil pozitivně. Doma je doma.

„Moc lidí tady zase nebylo, ale chodili rodiče, známí, bylo to příjemné. Jen mě mrzí, že to nebylo zlato,“ prozradil čtyřiačtyřicetiletý hokejista, který se chystá přidat ještě jednu sezonu na ledě. Dres Přerova vymění za šumperský trikot Draků, které už dobře zná.

„Tady už mě nepřemlouvali. Chtěl jsem ale ještě dát jednu sezonu, Šumperk byl pro mě jediná možnost. Poskládali tam dobrý mančaft, mohlo by se tam něco dobrého povést. Strávil jsem tam navíc pět let, hodně se mi tam líbilo,“ uzavřel Plášek, který suchou přípravu tráví se Zubry v Přerově, na led už ale naskočí v Šumperku.

Ze třetího zlata z mistrovství světa Masters v Přerově se po výhře 3:2 nad Švýcarskem radují Francouzi. Česko má na kontě šest titulů. Nikdo další si prvenství nepřipsal. Souběžně hraný turnaj veteránů v Novém Jičíně už ale patřil českému výběru.

Česko – Kanada 9:2 (6:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Korhoň (Vorel), 5. Hanák, 7. Korhoň (Vorel), 9. Veselý (Vozdecký), 11. Schubert (Würtherle), 17. Vozdecký, 22. Veselý (Plášek), 28. Korhoň (Vorel), 31. Korhoň (Kubiš) – 9. Visser (Larocque), 20. Gentes (Corbeil). Rozhodčí: Coutant (FRA), Scheibner (GER).Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 488.

Česko: Pavlíček (21. Toman) – Vích, Würtherle, Kubiš, Tvrzník, Feledík – Vozdecký, Balász, Hanák, Korhoň, Plášek, Schubert, Vorel, Veselý.