„Má extraligové zkušenosti, myslím, že to bude ta pravá jednička, která nám pomůže k lepším výsledkům,“ věří sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

„Párkrát jsme si volali, pak jsme se potkali osobně v Praze, Michael se byl podívat i v Přerově na zázemí, mančaft, halu a všechno ostatní. Nakonec vše doladili k oboustranné spokojenosti. Domluvili jsme se na roční smlouvě,“ prozradil Pavel Hanák.

Zubři o kvalitního extraligového gólmana měli eminentní zájem a vstřícné jednání ocenil i Petrásek. „Strašně mě překvapil výborný přístup od manažera po trenéry. Ve všem nám vyšli s manželkou vstříc,“ pochvaloval si 27letý gólman, který zanedlouho čeká s manželkou příchod potomka. A vypadá to, že z něj bude rodák z Přerova.

Petrásek si solidní jméno v extralize dělal od sezony 2015/2016, kdy s Chemiky obhajoval mistrovský titul. Několikrát ukázal, že umí vytáhnout neuvěřitelné zákroky, taky jej však brzdily časté zdravotní komplikace. Naposledy v minulém ročníku, ve kterém odchytal pouze devět utkání a nedočkal se prodloužení smlouvy.

„Měl těžký zánět mozkových blan, který nikdo neovlivní, měl i problémy s ramenem, které je po operaci. To si vyřešil, rameno drží, takže je naprosto v pořádku a připraven jít do sezony,“ ubezpečil Pavel Hanák.

Zájem o gólmana, který má velké zkušenosti s extraligou i první ligou, pochopitelně byl nejen v Přerově.

„Nějaký zájem o něj byl, hodně z první ligy, také ale ze zahraničí. Vzhledem k tomu, že čeká rodinu, nějakou roli hrála třeba i porodnice v Přerově a další drobnosti. Myslím si, že Přerov je v první lize pořád značka, která se mu taky líbila,“ zmínil sportovní manažer Zubrů.

Zubři každopádně hledali brankáře na pomezí extraligy a Chance ligy, což Petrásek splnil dokonale. Pokud navíc bude zdravý a rozchytá se do solidní formy, může být klidně jedničkou celé soutěže a říct si o návrat mezi elitu.

„Má samozřejmě možnost se tady ukázat a vydobýt si tady zase tu pozici, kterou míval v extralize,“ uzavřel Pavel Hanák.

ROZHOVOR S MICHAELEM PETRÁSKEM PŘIPRAVUJEME

Michael Petrásek

Narozen: 19. prosince 1991 v Ústí nad Labem (27 let)

Výška: 183 cm

Váha: 82 kg

Lapačka: levá

Kluby: Ústí nad Labem (odchovanec), Bílina, Děčín, Litvínov, Most, Přerov

Extraliga: 80 zápasů, úspěšnost 91,35 %, průměr 2,54 (bez baráže)

1. liga: 123 zápasů, úspěšnost 91,42 %, průměr 2,96