Třetí sezona v barvách zlínských Beranů byla pro 29letého forvarda zvláštní. Kvůli zranění odehrál jen 28 utkání, přesto nasbíral solidních 12 kanadských bodů (4+8). Jeho konec ve Zlíně a extralize vůbec je poměrně překvapivý.

„Ve Zlíně to nakonec nevyšlo. I proto, že jsem byl delší dobu zraněný, což jsem zažil vůbec poprvé. Teď už je ale všechno stoprocentně v pořádku a prakticky už skoro měsíc naplno trénuji letní přípravu. Po dohodě s trenéry se připravuji individuálně,“ uvedl Herman, který bývá tradiční součástí letní tréninkové skupiny úspěšných přerovských odchovanců pod vedením Tomáše Tomigy.

Bývalý mládežnický reprezentant nakoukl i do národního A-týmu, v nejvyšší soutěži odehrál 354 zápasů, ve kterých zaznamenal 153 kanadských bodů (65+88). Extraligové kluby tak zákonitě musely projevit zájem.

„Něco jsme poté řešili i co se týče extraligy, ale z Přerova přišla velice dobrá nabídka. Jsem tady doma, mám tady spoustu přátel, takže jsem vůbec neváhal,“ prohlásil mimo jiné také bubeník kapely Kameron.

Rytmus by nyní měl udávat přerovské ofenzivě. A možná i útočit na nejvyšší příčky kanadského bodování Chance ligy.

„Kuba je další z odchovanců s extraligovými parametry, který se k nám vrací. Musím říct, že Přerov pro něj byla priorita, i když měl spoustu zajímavějších nabídek. Bude patřit k nejzkušenějším hráčům a měl by mít v týmu jednu z vůdčích rolí. Myslím si, že to je výborná zpráva i pro naše fanoušky,“ dodal sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák pro klubový web.