„Nebylo to jen o naší obraně. Hráli jsme dobře organizovaně a byli trpěliví, ale dnes mě ten výsledek obzvlášť mrzí. Měli jsme vyložené šance, které musíme proměňovat,“ hodnotil duel přerovský trenér Vladimír Kočara.

Úvodní třetina moc šancí nenabídla, Zubři v ní bez většího vzrušení přežili i dvě oslabení. První vyloženou možnost ke skórování tak měl až ve 24. minutě po Sikorově nabídce Tomáš Sýkora, v jihlavské kleci ale začal čarovat Niklas Lundström.

Švédský gólman pak vychytal i další přerovské šance, nejblíže úvodního gólu byl v polovině zápasu opět Sýkora, ani tentokrát ale na Lundströma nevyzrál. Přerované poté nevyužili svou první přesilovku, přestože do dobré střelecké pozice se po dobré kombinaci dostal Pšurný.

„Po dvou třetinách jsme v klidu mohli vést 2:0, měli jsme obrovské šance, ale bez gólu se vyhrát nedá,“ neubránil se Kočara známému klišé.

Rozhodla Pekrova bomba v přesilovce

A není divu. Jihlava totiž trestala při své početní výhodě o chvíli později. Matěj Pekr z první napřáhl od modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Ani ve třetí třetině Zubři za nejlepším týmem soutěže nezaostávali, až v poslední pětiminutovce si Dukla vypracovala vlastně první dvě vyložené šance za celé utkání, ty však lapil Klimeš.

Hosté ale ani při power play nedostali soupeře pod tlak, což jim ve výsledku chybělo po celý zápas. Jihlava naopak dvakrát mohla pečetit své vítězství, prázdnou klec ale netrefil Pekr ani Anděl a Zubři tak podruhé v řadě odehráli fotbalový výsledek. Tentokrát padli 0:1.

„Rozhodla přesilová hra. Jihlava se chystá na baráž a kvalitu v těchto standardních situacích má, jednu z nich využila, když jsme si v obraně špatně přebrali hráče. Ale hokej je hra chyb, my jednu udělali. Navíc to bylo po sporné situaci, kdy nás mělo být na ledě šest. Mrzí mě to, protože body byly blízko,“ zopakoval Kočara.

Protože Třebíč porazila Ústí nad Labem 3:2 po prodloužení, Zubři poprvé v sezoně vypadli z elitní osmičky Chance ligy. Na Horáckou Slavii však mají zápas k dobru a ve středu hostí od 18 hodin pražskou Slavii.

Hokejisté Přerova. Ilustrační foto
Improvizovaná obrana zářila! Zubři vynulovali Benátky

HC Dukla Jihlava – HC Zubr Přerov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 35. Pekr (Pohl). Rozhodčí: Grech, Šindel – Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 1339.
Jihlava: Lundström – Pohl, Holý, Mareš, Matějíček, Štindl, Půža, Černohorský – Anděl, Skořepa, Pekr – Zeman, Werbik, Čachotský – Klíma, Osmík, Hrníčko – Harkabus, Čermák, Chlubna. Trenér: Petr Vlk.
Přerov: Klimeš – Zbořil, Černý, Pala, Malina, Hamrlík, Novotný, Bieniek – Doležal, Pšurný, Tomi – Sikora, Sýkora, M. Kratochvil – Goiš, Hejcman, Navrátil – Dvořák, Moučka, Indrák. Trenér: Vladimír Kočara.