O bod pátí Slezané ale venku sbírají jeden bod za druhým. V Přerově ovšem Azet vyhrál jen jednou od návratu Zubrů do druhé nejvyšší soutěže. Skoro přesně před dvěma lety Havíři vydolovali výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

„Není náhoda, že Havířov hraje druhým rokem vynikající celoplošný hokej. Jeho hráči jsou velmi dobří ve vysokém presinku, očekáváme hodně náročný zápas,“ uvedl pro klubový web asistent trenéra Kočary Jakub Grof.

Také Azet si ale dobře uvědomuje náročnost a důležitost utkání. „Další zápas o pozice pro play-off. Přerov hraje dobře hlavně vzadu a dostává i málo branek. My tam jedeme pro body a věříme, že odvedeme dobrý výkon a nějaké body přivezeme,“ vyslovil na havířovském webu přání manažer Patrik Rimmel.

Společné zájmy kolem vyřazení nejvyšší soutěže juniorů půjdou ve středu stranou. Utkají se dva týmy s nejlepší obranou v soutěži. Přerov inkasoval 25krát, Havířov 26krát. Možná i proto Zubři na led vyrazí s „tajnou“ zbraní.

OD PLEKANCE ZA ZUBRY

Na středečním rozbruslení se objevil i forvard Komety Brno Karel Plášek. Přerovský odchovanec nastupuje v extralize po boku Tomáše Plekance, naposledy tomu tak bylo v neděli, další zápas za Kometu by měl absolvovat až v sobotu doma s Plzní. I proto tato velká výpomoc, hlavní je však náhrada za zraněného Radka Čípa.

„Karel k nám má vyřízené střídavé starty. Kometa má teď volno a domluvili jsme se, že Kája nastoupí za nás. Kdykoliv to půjde, budeme rádi, když nám pomůže,“ řekl sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Přispěje 176. hráč letošního draftu NHL k dalšímu triumfu nad Havířovem, nebo uvidíme defenzivní bitvu a více štěstí budou mít hosté? Duel startuje v Meo Aréně v 18 hodin.