"Jdeme dál, body se počítají až po konci základní části. Budeme se snažit být co nejvýš," hlásil trenér Přerova Petr Dočkal. 

Beranům se do sestavy vrátili marodi, k dispozici znovu byli Gazda, Kratochvíl, Pospíšil a Mrázek. V brance podruhé v sezoně nechyběl Kořének. Na straně hostů se představil odchovanec ševců Okál.

Domácí se už ve čtvrté minutě mohli ujmout vedení, Mrázek však ve velké příležitosti neuspěl. Zlínští měli v úvodní třetině herně navrch, v další solidní šanci neuspěl Lang. Hosté se do hry příliš nedostávali, v závěru třetiny se do úniku dostal Březina, sám před Kořénkem ale minul těsně vedle tyče.

Hlavní kouč Beranů Miloš Říha mladší.
Říha po derby s Přerovem: Do kabiny patří poděkování! Pro nás se nic nemění

Druhá část zápasu tolik vzruchu nepřinesla. Berani přesto vstřelili důležitý gól, nenápadné nahození Husy od modré skončilo až za dobře chytajícím Postavou. Přerovští se opět těžko dostávali do střeleckých šancí, Kořének měl po 40 minutách jen 10 zásahů.

"My jsme první polovinu utkání nehráli hru, kterou jsme si předsevzali. Soupeř byl v této části zápasu aktivnější a vypracoval si více gólových šancí, díky výbornému výkonu Míši Postavy v celém zápase jsme ale zůstávali ve hře," vyzdvihl Dočkal.

Hosté zahájili třetí třetinu ve velkém stylu. Nabídku Okála ještě nevyužil Krisl, v čase 46:54 se už radovali, početní převahu zužitkoval Süss. Přerov pokračoval v rozletu, do vedení se ale nedostal. Slavili naopak domácí. Početní převahu pěti proti třem po 25 vteřinách využil Kratochvíl. Měli i další možnost dvojnásobné přesilové hry, ta už ale nevyšla dle představ. O tři body se přesto připravit nenechali.

"Ve třetí třetině jsme začali být aktivnější, jak střelecky, tak herně. Podařilo se nám vyrovnat a dostat se do zápasu. Potom jsme odehráli dvě oslabení tři na pět, o tom si musí každý udělat obrázek sám, pokud se na zápas podívá. Dostali jsme klíčový gól a potom se utkání dohrávalo," uzavřel Petr Dočkal.

PSG Berani Zlín – HC ZUBR Přerov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 23. Husa (Sadovikov, Köhler), 52. Kratochvíl (Gago, Zbořil) – 47. Süss (Chroboček). Střely na branku: 34:20. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Rozhodčí: Bejček, Sudoma – Zídek, Polák. Diváci: 2 862.

PSG Berani Zlín: Kořének (Huf) – Husa, Zbořil, Suhrada, Riedl, M. Novotný, Talafa, Gazda (A) – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – M. Lang, Gago, Mrázek – Kubiš (C), Hejcman, Pospíšil – Köhler (A), Sadovikov, P. Sedláček.

HC ZUBR Přerov: Postava (Stuchlík) – R. Černý, Kudělka (A), Hrdinka, Chroboček, Krisl (C), Ševčík, Gréč – Březina, Pechanec, Süss – Doležal (A), F. Dvořák, Okál – Jan Svoboda, Kratochvil, Jak. Svoboda – Goiš, Ministr, Macuh.