„Mám radost, že se holkám turnaj takhle vydařil a zároveň mě velmi těší to, že přerovští diváci opět nezklamali. Byli absolutně špičkoví. Byl to zážitek nejen pro hráčky, ale také pro všechny, kteří se okolo šampionátu pohybovali," pověděl Lubomír Svoboda, marketingový manažer klubu.

Samotný turnaj proběhl bez výraznějších problémů. „Všechno bylo předem nachystáno. Před samotným zahájením jsme už nic výraznějšího řešit nemuseli. Jednalo se spíše o drobnosti. Byl tady však skvělý tým, jak z organizačního výboru, tak z přerovských lidí. Pomáhali nám i naši hokejisté z juniorky a staršího dorostu. Pokud bylo něco potřeba, tak se vše řešilo obratem. Byla velká spokojenost," zmínil Svoboda.

Jednatel klubu zároveň přiznal, že je rád, že tuto akci má Přerov úspěšně za sebou.

„Bylo to náročné období pro celý organizační výbor. Bylo to osm dní a osm nocí, dá se říct, prakticky bez přestávky. Určitě to však za to stálo. Nyní nezbývá nic jiného než holkám držet dál palce, aby tu baráž s Japonskem vyhrály." Bude Přerov usilovat v blízké době o nějakou další reprezentační akci?

„Máme samozřejmě velký zájem do Přerova obdobné akce dostat, o hokej je tady velký zájem. Rádi bychom sem dostali i nějaké chlapecké kategorie, třeba dvacítku. Reprezentační áčko by byl samozřejmě vrchol, ale zatím to příliš reálné není. Aktuálně se chceme pokusit jednat o možnosti baráže s Japonskem, ale jednání budou složitá," uvedl Svoboda.

S koncem mistrovství světa v hokeji žen divize I skončila také v Přerově sezona ledu. Led MEO Arény byl rozpuštěn a hrací plocha se bude připravovat pro inline hokejovou sezonu.