„Liberec předtím sedmkrát za sebou remizoval, tak doufám, že vyhrajeme za tři body a nebude to další remíza,“ hlásil olomoucký muž zápasu Bambula před odjezdem na sever Čech. Co by za remízu Mora (hrající bez Pavla Musila) tentokrát dala.

První obrovskou šanci zápasu přitom měl v úvodním dějství právě Bambula. Sám před Kváčou ale neuspěl a Michael Frolík tak v liberecké přesilovce ukázkovým „šatňáčkem“ nastartoval domácí jízdu.

Tu mohla zastavit ve druhé třetině tyčka Škůrka, skončila však jen na tyči. Bílí Tygři tedy po trefách Najmana, Melancona a Vlacha vedli ve 32. minutě už 4:0.

„Nechytli jsme začátek, Liberec nás dostával pod tlak, byl silnější na kotouči a vypracoval si vedení,“ hodnotil asistent trenéra Olomouce Boris Žabka.

První povedený moment ukázal Jan Bambula necelé tři minuty před druhou sirénou. Puk předal Kuncovi, tryskovou rychlostí nabruslil před Kváču a vypadalo to, že dokonce usměrnil Kuncovu nabídku za záda libereckého gólmana. Branka byla nakonec připsána Kuncovi.

Chvíli před odchodem do šaten pak už ale Bambula skóroval. A bylo to ve vlastním oslabení po překrásné individuální akci a uvolnění, po kterém následovala přesná střela z mezikruží. Mladý olomoucký forvard tak vykřesal kohoutům naději.

Tu ale ve třetí třetině uhasily nevyužité přesilovky a pátý gól v podání Oscara Flynna. Do pátku fantastické statistiky si pak olomoucký fantom mezi třemi tyčemi Branislav Konrád pokazil necelé dvě minuty před koncem sám, když špatnou rozehrávkou za bránou daroval šestou branku Jakubu Rychnovskému.

„Dali jsme dva góly, což nás trochu nabudilo. Do třetí třetiny jsme vstoupili dobře, vytvořili jsme si šance, bohužel jsme je ale neproměnili. Za první polovinu zápasu jsme si ovšem vyhrát nezasloužili,“ uznal Boris Žabka.

Mora sice po druhé prohře v sezoně spadla na sedmé místo tabulky, i tak ale může mluvit nadále o skvělém vstupu do sezony, má o zápas či o dva méně než její soupeři a v neděli bude chtít naplno bodovat v souboji s trápícím se Kladnem (od 16.45).

SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha 0:1 (0:0). Tomáš Holeš
Z hokeje na fotbal: Přijede Jágrovo Kladno, poté čeká Sigmu bitva se Slavií

Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Frolík (Birner, Balinskis), 27. A. Najman (Melancon, Frolík), 30. Melancon (Jelínek), 32. Vlach (A. Najman, Rychlovský), 52. Flynn (Balinskis), 59. Rychlovský – 38. Kunc (Bambula, Rutar), 40. Bambula (Strapáč, Škůrek). Rozhodčí: Pražák, Pilný – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 4366.

Liberec: Kváča – Balinskis, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, J. Dvořák, Rosandić – Birner, Bulíř, Faško-Rudáš – Flynn, Filippi, Frolík – Vlach, A. Najman, Rychlovský – Čederle, Jelínek, Šír. Trenéři: P. Augusta a Mlejnek.

Olomouc: Konrád – Dujsík, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Řezníček, Švrček, Rutar – Orsava, Anděl, J. Káňa – Navrátil, Nahodil, Klimek – Bambula, Menšík, Kunc – Kusko, Strapáč, Handl. Trenéři: Tomajko a Žabka.