Začátkem listopadu přišla nová výzva. Mladý talent rozšířil v Přerově klan Kratochvílů a je vítanou výpomocí do čtvrté formace. Hned v prvním zápase dokonce vstřelil svůj premiérový gól mezi muži, navíc v derby v Prostějově. Na to jen tak nezapomenete.

„Byl to nádherný pocit," usmíval se v rozhovoru po svém druhém startu za Zubry. Na českobudějovický Motor sice Zubři nevyzráli, herně se ale neměli za co stydět.

Máte za sebou druhý těžký zápas za Zubry. Jaký byl?

Zápas to byl vyrovnaný a bojovný z obou stran. Dostali jsme blbé góly, řekl bych až z ničeho. Do prázdné už je to vabank, buď dáte, nebo dostanete. Bohužel prohra, ale fanoušci nás hnali dopředu. Asi jsme tomu dneska nedali úplné maximum.

Kde se podle vás zápas lámal?

Určitě start do třetí třetiny, kdy jsme měli na soupeře vlétnout, ale bohužel jsme dostali gól a pak už nedokázali vyrovnat. Takový je hokej.

Co říkáte na atmosféru tady v Přerově?

Fantastické. Diváci byli úplně úžasní. Nečekal jsem, že přijde tolik lidí a budou povzbuzovat fakt celých šedesát minut. Klobouk dolů.

Máte za sebou už i premiéru v brněnském A-týmu. Myslíte, že se kulisa dá porovnat i s Kometou?

Ví se, že v Brně jsou jedni z nejlepších fanoušků, ale klidně bych to srovnal i s Přerovem. Ta hala je tady menší a diváků chodí taky plno a fandí stejně jako v Brně. Takže ta kulisa je srovnatelná.

V Brně hrajete hlavně juniorskou extraligu. Co srovnání s WSM ligou, je to velký skok?

Samozřejmě je tam rozdíl. Juniorka není až tak důrazná. Tady hrají dospělí chlapi. Jsou to zkušení kluci, kteří mají hodně odehráno. Vědí, co mají dělat. Přeci jen v juniorce je to takové trošku roztěkanější a jednodušší. Ale musím si na to zvykat, pokud chci hrát dospělý hokej.

Hned při prvním startu za Zubry jste vstřelil gól, navíc před 4 tisíci fanoušky v Prostějově. Jaké to bylo?

Asi jsem měl štěstí na dva výborné zápasy s úžasnou kulisou (usmívá se). Po tom prvním gólu to byl nádherný pocit. Byl to můj první gól za chlapy celkově. Byl jsem spokojený, akorát škoda toho, že jsme pak nakonec přišli o dva body.

Trenéři vás zařadili do čtvrté formace za Matoušem Kratochvílem a Tadeášem Králem. Jak se vám hrálo? S Tadeášem se asi z Brna dobře znáte, že?

Jo, s Tadeášem se známe už dlouho. Hráli jsme spolu už vloni v juniorce, předloni ve starším dorostu, takže jsme na sebe nějak zvyklí. S Matoušem jsem se viděl v pondělí poprvé, ale je to super kluk a výborný hokejista. Mně se s klukama hrálo výborně.

Jak to vypadá s vaším dalším působením tady v Přerově?

Samozřejmě, že pokud bude zájem v Přerově, tak tady budu strašně rád nastupovat. Jsou to pro mě zkušenosti v dospělém hokeji, a ty jsou k nezaplacení.