První místo je určitě sladkou odměnou za dobře odvedenou práci, co říkáte?

Dá se to tak říct… (s úsměvem) Podařilo se nám to po mnoha letech, je to dílčí úspěch. Samozřejmě jsme 
s tímto výsledkem spokojeni.

Stali jste se nejúspěšnějším týmem po základní části na ledě soupeřů. Nabízí se otázka, zdali se vám nehraje lépe právě venku. Domácí atmosféra je parádní, ale může být i svazující?

U nás všichni hrají defenzivu. Venku, i když hrajeme se slabším soupeřem, tak před svými diváky hraje úplně jinak. Tvoření hry je vždy složitější než bránění. Takže i když se přijede na led třeba posledního, tak on nikdy nehraje „zanďoura". Soupeře to vždy vede k tomu, že chtějí hrát otevřený hokej, kdežto když přijedou na led týmu, který je první, druhý nebo třetí, zkrátka papírově lepší, tak se nikdy nebudou pouštět do otevřeného hokeje. Prakticky vždy se čeká na chybu soupeře.

Kde vidíte stinné stránky mužstva, na kterých by se mělo hlavně před play off zapracovat?

Určitě musíme zapracovat na koncovce, na střelecké potenci hráčů. Naši hru máme založenou na celoplošné obraně, na bruslení a to přináší ovoce. Nevyhráváme sice velkými rozdíly, ale to je také dáno tím, že nemáme vysloveně střelce, který by dokázal v každém utkání vsítit dva či tři góly. Tady je síla hlavně v kolektivním výkonu za podpory jednoho či druhého gólmana. Pakliže nám vypadnou dva či tři stabilní obránci, tak už se to hůře nahrazuje.

Jak vlastně probíhala vaše příprava na vyřazovací část? Přicházel v úvahu dvoufázový trénink?

Vzhledem k tomu, že 99 procent z nás chodí do práce, tak tato možnost nebyla reálná. Měli jsme intenzivnější bruslení. Nacvičovali jsme různé herní situace, varianty přesilovek, věnovali jsme se činnosti hráčů v obranném pásmu i bránění jeden na jednoho.V play off už musí vše vycházet na sto procent!

Čeká vás Nový Jičín. Co si myslíte, že bude hrát klíčovou roli, abyste ho porazili?

Samozřejmě víme, že Jičín má výborného gólmana. Musíme se hlavně zaměřit na to, abychom žádný gól neinkasovali. Věřím, že ty dva tři góly vstřelíme a dovedeme sérii k vítěznému konci. Určitě s nimi nechceme hrát hokej nahoru dolů. Samozřejmě to může přinést vždy dílčí zápas. Může se povést prvních deset minut a najednou nám napadají tři góly. Pak se konfrontace odvíjí třeba i úplně jinak. Musíme se zaměřit na celoplošnou obranu a zvládat souboje jednoho proti jednomu, jak 
v útočném, středním, tak i v obranném pásmu. Je důležité nic nepodcenit a hrát vše na sto procent.

V posledním zápase v Porubě absentovali někteří hráči. Budou k dispozici k zítřejšímu prvnímu střetnutí?

Bohužel někteří ne. Matěj Málek a Daniel Faltýnek jsou nemocní, tudíž do sobotního zápasu s nimi počítat nemůžeme.

Do éteru prosákly informace, že pro play off budete moct využít některé mladé hráče ze Zlína…

Nějaká jednání proběhla, ale nic definitivní rozhodně není. Bude záležet na postoji mateřského klubu. V současné době tato otázka aktuální není.

Jaké jsou vaše cíle pro play off?

Už jsem to určitě říkal, že bychom se chtěli potkat 
s Havířovem ve finále.

A dál?

Samozřejmě kdyby to vyšlo, tak bychom si chtěli zahrát i proti českým mančaftům. Vyzkoušet něco jiného, mohlo by to být zajímavé. Myslím si, že jsme silnější než loni, a věřím tomu, že si sezonu protáhneme, co nejvíce to půjde. I pro přerovského fanouška by to určitě bylo zajímavé.

Čtvrtfinále – rozpis zápasů play off

1. utkání: HC ZUBR Přerov – HC GEDOS Nový Jičín (sobota 17.00)


2. utkání: HC GEDOS Nový Jičín – HC ZUBR Přerov (pondělí 18.00)


3. utkání: HC ZUBR Přerov – HC GEDOS Nový Jičín (středa 18.00)

případné 4. utkání: HC GEDOS Nový Jičín – HC ZUBR Přerov (pátek 18.00)

případné 5. utkání: HC ZUBR Přerov – HC GEDOS Nový Jičín (neděle 17.00)