JAKUB FERENC 

close Jakub Ferenc. info Zdroj: DENÍK/Jan Pořízek zoom_in

V obraně vždy platný zadák zářil hlavně na začátku října. V Havířově si připsal gól a asistenci, v dalším zápase s Kladnem otevřel skóre, trefil se i v Mostě. Je druhým nejproduktivnějším bekem Zubrů a nejlepším střelcem mezi obránci.

JIŘÍ GOIŠ

close Jiří Goiš. info Zdroj: DENÍK/Jan Pořízek zoom_in

Vybrali jsme jej jakožto zástupce „zlínské" formace, v níž v říjnu společně s Popelkou a Kovaříkem oprášili lesk vydařené spolupráce z letní přípravy. Útok připravil celkem osm branek a herně se viditelně zvedl. Sám Goiš si navíc nejspíš získal oblibu trenéra Zlína Rostislava Vlacha, který jej postavil už do šesti extraligových zápasů, navíc do druhé nebo třetí formace. „Goišák" se odvděčil v utkání proti Pardubicím, v němž vstřelil svou první extraligovou branku kariéry.

LUBOŠ HORČIČKA

close Luboš Horčička. info Zdroj: DENÍK/Jan Pořízek zoom_in

Dvakrát mu pomohl zlínský kolega Štůrala, jinak byl jistotou v bráně Přerova. Proti Kladnu vychytal nulu, pouze jeden puk za svá záda pustil v duelech s Jihlavou, Mostem, Ústím i Litoměřicemi. V brankářských statistikách je aktuálně s devíti vychytanými výhrami na čele, v průměru obdržených branek na zápas v elitní pětce.

KAREL PLÁŠEK 

close Karel Plášek. info Zdroj: DENÍK/Jan Pořízek zoom_in

Veterán Zubrů nemůže chybět. V duelu s Mostem vstřelil svůj první gól po návratu do Přerova, navíc den před svými 43. narozeninami. Následovaly branky ve Frýdku i doma s Ústím. K tomu přidal čtyři asistence, tedy sedm bodů v deseti zápasech. Oproti třem bodíkům z měsíce září slušná porce. Zdá se, že „Karlos" bude zrát jako víno, navíc s příchodem Tomáše Sýkory právě do jeho formace.

ROMAN PŠURNÝ

close Roman Pšurný. info Zdroj: DENÍK/Jan Pořízek zoom_in

Centr elitní formace nemůže chybět. Stále nejproduktivnější hráč Zubrů momentálně okupuje o bod druhou pozici v tabulce kanadského bodování celé soutěže, na prvního Tomáše Čachotského z Jihlavy mu chybí pouhý bod. V říjnu se navíc výrazně probudil i střelecky. Trefil se hned šestkrát.

Zubři měsíce:

září – Vlastimil Dostálek