Zubři opět hodně vydatně potěšili obrovský zástup svých příznivců a k sedmatřiceti bodům v tabulce přidali další tři. Tentokrát za jasné vítězství nad Hodonínem 5:0!

Vsetín, Uničov, Prostějov, Valašské Meziříčí, Opava, Nový Jičín, Frýdek Místek, Technika, Břeclav, Orlová a po středečním velkolepém představení už i Hodonín. Přerovští čekali na skalp posledního z řady soupeřů ve své skupině druhé ligy a konečně se dočkali.

Nově opravený stadion se stal v poslední době nedobytnou tvrzí, ze které se body rozhodně jen tak vozit nebudou. Zubři si smlsli i na Hodonínu, který porazili 5:0, a podruhé za sebou neinkasovali!

„Odvedli jsme perfektní práci ve hře dozadu. Když už něco přes obranu prošlo, tak to skvěle v brance pochytal Radek. Fanoušci se dnes prostě museli bavit,“ zářil po utkání radostí útočník Marek Ditrich.

A velká radost po zápase s Hodonínem rozhodně byla na místě. Utkání Zubrů s Drtiči bylo soubojem o třetí místo v tabulce a podle toho také hra vypadala.

„Obě družstva jsou na tom dobře bruslařsky. Bylo to hodně rychlé a tvrdé utkání, které ještě vylepšila výborná atmosféra,“ tvrdil přerovský forvard.

Zkušený útočník Marek Ditrich, který se před lety stal jedním z nejproduktivnějších hráčů juniorské extraligy, zatím letos příliš gólů nedává, ale v utkání s Hodonínem se trefil a právě jeho gól odstartoval drcení hodonínských Drtičů.

„Erik Kohút mi pěkně poslal puk, když jsem zrovna vybíhal ze střídačky. Dal mi to přesně proti lopatě. Je pravda, že jsem se nedíval, sklopil hlavu a puk se po střele odrazil od tyčky do branky. Ten gól nám určitě na začátku zápasu pomohl,“ popisuje útočník Ditrich první důležitý moment utkání, který se odehrál už ve třetí minutě.

Zápas s Hodonínem jsme vyhráli zcela zaslouženě

Radost z vítězství byla po utkání v prostoru šaten pochopitelně vidět i na tváři trenéra Zubrů Lubomíra Oslizla.

„Jak pro diváky, tak i pro nás to byl samozřejmě výborný zápas. V poslední době se nám hodně dařilo a umazali jsme ztrátu na soupeře, takže jsme si to společně rozdali o třetí místo. Zápas s Hodonínem jsme nakonec vyhráli zcela zaslouženě,“ hlásil lodivod přerovského družstva s úsměvem.

Zkušeného trenéra také hodně těšil fakt, že tým dokázal podruhé v řadě odejít po zápase z ledu bez obdrženého gólu. Přerov zatím v soutěži dostal 40 branek, což je suverénně nejmenší počet ze všech týmů.

„Tentokrát ani Radek v brance neměl tolik práce. Pár nepříjemných střel tam samozřejmě bylo, ale neviselo to tolik na něm jako v některých minulých zápasech. Celý tým hrál velice dobře do obrany a všichni hráči po celý zápas plnili to, co jsme si v kabině řekli. Možná v prvních deseti minutách jsme soupeře trochu pustili do hry, ale pak už jsme utkání zcela ovládli,“ chválil kouč Zubrů výborné počínání defenzívy.

Přerov je navíc zatím jediným týmem, který Hodonínu nepovolil skórovat. Drtiči tradičně patří k hodně ofenzivním týmům soutěže a i v letošní sezoně to potvrzují.

„Hodonín byl před sezonou pasován na jednoho z největších favoritů ligy. Navíc má jeden z nejlepších útoků v soutěži, dal už v zápasech celkem 84 branek. O to víc nás to samozřejmě těší, že jsme jeho útočnou sílu dokázali eliminovat a nepustili jsme soupeře do nějakých velkých šancí,“ říká Oslizlo.

Nejen on, ale i všichni hráči si mohli na přerovském zimním stadionu znovu užít báječnou atmosféru. Ta vygradovala ve třetí třetině, kdy se tribunami několikrát prohnala mexická vlna. Hokej v Přerově zkrátka po nákladné rekonstrukci haly táhne a spokojen může být i ten nejnáročnější fanoušek.

„Já si myslím, že lidé už mají i důvod na ten hokej chodit a bavit se. Předvádíme na ledě kvalitní výkony, takže je jen dobře, že fanoušci chodí v takovém velkém počtu,” chválil trenér Lubomír Oslizlo znovu vynikající návštěvu.