O všem mělo rozhodnout až poslední čtvrté utkání závěrečného kola, tajenka však byla rozluštěna již po zápase mužů 1. FC s Kozlovicemi. Ale po pořádku.

Nejprve musely Nezamyslice porazit Újezdec a v utkání byly favoritem. Svou úlohu nesplnily a prohrály 4:6 (2:3). Za poražené stříleli Lakomý 2, Musil a Oulehla, za vítěze se blýskl čtyřmi zásahy Přikryl a rázem se dostal mezi elitu kanonýrů.

Další branky přidali Vyskočil a Štěpánek. Ve svém poledním utkání prohráli muži 1. FC Přerov s Kozlovicemi 1:2 (0:1).

Skóre otevřel výstavní trefou Plch. V závěru poločasu se zranil Matyáš a jelikož domácí neměli ze zdravotních důvodů další hráče na lavičce, museli pokračovat o deseti.

Po změně stran se jim podařilo vyrovnat Novotným. Ten měl potom dokonce spolu s Kubou i další vyložené šance, bohužel s nulovým efektem.

Naopak Velcl rozhodl vítězným gólem, že muži 1. FC nevyhrají tento souboj ani celý turnaj, a pasoval na trůn starší dorostence 1. FC Přerov.

Ferdinand Kadlčík, trenér Kozlovic, řekl na adresu turnaje: „Je to příprava a v každém zápase jsme nastupovali v jiné sestavě. Na hřišti menších rozměrů je více osobních soubojů. Je velká škoda, že v turnaji nestartovalo více družstev z vyšších soutěží. Potřebujeme takové zápasy, jaký jsme hráli dnes.“

Potom na umělou trávu nastoupil Kostelec proti Tovačovu a vyhrál 3:1 (3:0) brankami Kišky, Dohnala a Zabloudila, za Tovačov střílel Dočkal. V posledním zápase se střetl vítěz turnaje, starší dorostenci 1. FC s vrstevníky z Prostějova.

Přerov vedl brankami Navrátila a Riedla. Když se schylovalo ke konci prvního poločasu, přišel nevybíravý zákrok hostujícího útočníka, při kterém zůstal otřesen domácí gólman.

Nastalou strkanici ještě hráči ustáli, stejně jako rozhodčí. Začalo se hrát a domácí trenér Koral poslal horké hlavy do šatny.

Ovšem odcházející hráče fyzicky napadl jeden z prostějovských funkcionářů. To už se rozhodčímu nelíbilo a zápas ukončil. Škoda nepěkné tečky za jinak vydařeným turnajem.

O pořadí při shodnosti bodů rozhodoval vzájemný souboj. Raritou je, že z 28 zápasů neskončil ani jeden remízou.

Nejlepším kanonýrem se stal se sedmi zásahy do černého Kiška (Kostelec), mohutně za ním dotírali se šesti zásahy: Dohnal (Kostelec), Kuba (Kozlovice), Přikryl (Újezdec) a Šmíd (Prostějov SD).

Za 1. FC Přerov držel prapor dorostenec Táborský s pěti brankami.

Přípravné zápasy

Mladší dorostenci 1. FC Přerov si pozvali starší dorostence Viktorie Přerov a vyhráli 4:1 (3:0). Za vítěze skórovali Čechák 2, Navrátil a Tihelka.

Áčko žáků se zúčastnilo dorosteneckého turnaje v Troubkách s bilancí sedm zápasů, šest výher, jedna porážka, 18 bodů, skóre 35:3 - 1. místo. Béčko starších žáků si poradilo se staršími žáky Viktorie Přerov 5:2 (2:1), branky 1. FC zaznamenali: Pelikán 2, Mezulianik, Kovář a Kovařík.

V posledním přípravném souboji nastoupilo kombinované družstvo žáků áčka s béčkem proti mladším žákům Viktorie Přerov. Domácí 1. FC zvítězil 3:2 (3:1) trefami Baculáka 2 a Pochyly.

O nastávajícím víkendu pokračuje příprava 1. FC Přerov. Muži a dorostenci odjíždějí na půdy soupeřů. Áčka žáků přivítají Valašské Meziříčí (so 9.30 a 10.45) a béčka žáků si pozvala své vrstevníky z Hranic (ne 10.00 a 11.20).

Soupeřem žen bude Holešov (ne 12.30). Podrobnosti k 1. FC Přerov najdete na ww.fcprerov.cz.

Luděk Judas