Pod oba střelecké úspěchy hostů se podepsal kanonýr Jurečka, za domácí skóroval Dlouhý.

Samotný první poločas fotbalové krásy příliš nenabídl. „Už od začátku zápasu jsme měli špatný pohyb a naprosto nám vázla kombinace. Hráči byli úplně zbytečně nervózní a navíc jsme vůbec na hřišti neplnili taktiku, kterou jsme si řekli," poznamenal Pavel Hošek, trenér Želatovic.

Do kabin šli spokojenější hosté, kteří vedli zásluhou Jurečky 0:1. „Mohli jsme ještě lépe využít přečíslení a vedení navýšit. S jednogólovým rozdílem byl zápas ještě na vážkách," řekl šternberský kouč Oldřich Sklenář.

Ve druhé půli se výkon Želatovických o něco zlepšil. Dokonce zásluhou Dlouhého srovnali gólový účet zápasu.

„Bohužel ten druhý obdržený gól nás srazil. V závěru už jsme hráli vabank, ale chyběl nám pořádný centr. Celkově zahrávání standardních situací je naší slabinou. Musíme s tím něco udělat," připustil Hošek.

Hosté ještě mohli své vedení navýšit, při čemž by Jurečka dokonal hattrick, ale v gólové situaci cíl určení minul.

„Čekal jsem od domácích lepší kombinační hru nicméně nám se podařilo prostor zhustit, čímž jsme je dobře eliminovali. Byli nervózní, kazili přihrávky v obraně, což nám hrálo do noty," uvedl s úsměvem Sklenář.

Jeho protějšek Hošek našel několik faktorů, které zapříčinily domácí prohru.

„Asi jsme si zkrátka mysleli, že to půjde samo a Šternberk se porazí sám. Hráči byli zbytečně rozhádaní. Chyběla nám bojovnost. Asi to byl remízový zápas, ale hosté byli zkrátka šťastnější. Zbytečná ztráta bodů. Z naší strany to byla prostě bída," zlobil se Hošek, který zároveň připustil, že do dalšího zápasu udělá změny v sestavě.

Šternberští měli důvod k úsměvu.

„Samozřejmě s výsledkem jsme spokojeni. S Želatovicemi se nám dlouhodobě nedařilo a tím spíše jsme rádi, že jsme to zlomili. Myslím si, že naše vítězství je zasloužené," dodal Sklenář.

FC Želatovice – FK Šternberk 1:2 (0:1)

Branky: 61. Dlouhý – 31. a 76. Jurečka.

Rozhodčí: Částečka – Štětka, Kouřilek. ŽK: Svačina, Zehnálek, Koplík – Hlaváč, Coufal, Frieb, Hlaváček.

FC Želatovice: Čech – Koplík, Dostál, Svačina, Zehnálek – Fabián (78. Baďura), Němec, Jemelka, Matušík – Dlouhý, Mackovík. Trenér: Pavel Hošek.

FK Šternberk: Vytřísal – M. Frieb, Novosad, T. Frieb, Tomanec – Mudrák, Jurečka (88. Kymlička), Kuba, Coufal (74. Vinkler), Hlaváček – Hlaváč. Trenér: Oldřich Sklenář.