„Hlavně rozhodl ten první gól, jsem rád, že mi to tam konečně padlo a odpoutali jsme se od spodku tabulky,“ pochvaloval si klíčový muž utkání, který svému týmu dal rychlé vedení.

Další branku už přes slušný počet šancí diváci neviděli. Dolany ale ve druhém poločase hodně kousaly a byly blízko srovnání. Holásek ale v dobré pozici pálil pouze do gólmana Čecha, Hrabálek pár vteřin poté dokonce orazítkoval želatovickou tyč. Pak už si ale domácí výhru pohlídali.

„Hodnotím to pozitivně, kluci konečně začali plnit taktické věci, které si říkáme. Bylo to aktivní, měli jsme tam presingové situace, díky nim jsme měli spoustu možností, které jsme mohli řešit gólově. V defenzivě až na dva nebo tři závary jsme to měli pod kontrolou. Na pohled pro diváka to bylo atraktivní,“ myslí si trenér Želatovic Ondřej Mrázek.

Podle něj jeho týmu seděl i herní styl, jakým se Dolany na Přerovsku prezentovaly.

„Snažily se hrát kombinačně, ale protože nenakopávaly balony, a nám se proti takovému soupeři hraje líp, dostávali jsme je pod tlak a vybojovali míč. Kdyby se častěji uchylovaly k nákopům, tak by měly těch šancí víc. V poslední minutě šel málem hráč sám na bránu po nakopnutém míči, to nám celkem dělá problém,“ přiznal Mrázek.

V závěru utkání už byl hodně vidět hlavně rozdíl v potřebném fyzickém fondu, což bylo způsobeno hlavně úzkým kádrem hostů.

„Je nás jedenáct, a ještě musí hrát zranění hráči. I když je to nepříjemný výsledek, chtěl bych hráčům poděkovat. Bojovali do poslední minuty, chtěli jsme to otočit, bohužel ale nemáme správnou kvalitu,“ krčil rameny kouč Dolan Jiří Navrátil.

„Pro nás je vždy těžké, když soupeř vystřídá pět hráčů a my máme jednoho na střídačce. Síly nemůžeme obnovit a pak ztrácíme. Po fotbalové stránce to bývá vyrovnané, ale někdy rozhoduje úbytek sil,“ dodal závěrem hostující lodivod.

FC Želatovice – FC Dolany 1:0 (1:0)

Branka: 4. Ondroušek. Rozhodčí: Bartuněk, Šamaj, Zavřel. ŽK: La. Dlouhý (Želatovice). Diváci: 90.
Želatovice: Čech – Calábek, Němec, Lu. Dlouhý, Skopal – Matušík, Tomek – Ondroušek (65. T. Čtvrtníček), La. Dlouhý, Vo. Koplík (75. Bouchalík) – Mackovík (88. Zlámal). Trenéři: Ondřej Mrázek, Vlastimil Němec.
Dolany: Chlanda – Kubeček, Jíša, Vrána, Kvapil (63. Mráz), Holásek, Hrabálek, Pekař, Bergmann, Grézl, Hradil. Trenér: Jiří Navrátil.